Marlieri

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Marlieri

            Hayvanların insanlara huzur verdiği bilinmektedir. Her hayvan ayrı özellikte ve ayrı psikolojikte ki tedavilerde kullanıldığı için huzur sağlayan ve zevk veren beslenme alışkanlıkları ile marlier balıkları zeki ve görsellikleri ile akvaryum da huzur sağlayan bu balıklar bakımları da oldukça kolay ve rahattır. Marlier balıklar türlerine göre daha barışçıl ve yapılardı barışçıl yanda olmaktadır.

            Bu balıklar türleri ile anlaşabilmektedir. Diğer balıklara göre; zeki, dayanıklı, barışçıl ve de yüksek ölçüde diğer balıklara göre zekidir. Tabiatlarına göre, derin sularda yaşar, asla yüzeye beslenmek için de olsa asla çıkmazlar. Marlier balıkları Kayalık alanlarda yaşarmayı severler, çatlaklar ve mağaralara yumurta bırakırlar. Marlier balıkları eş konusunda tek eşli seçimleri yapmaktadır.

            Bu balıklarda üreme oranları 50-100 yumurtayı kovuklara bırakırlar, kendi türleri ile barışçıl olarak da yaşamaktadırlar. Marlier balıkları hem otçul ve hem de etçil olarak beslenmektedir. marlier balıkları yaşam alanları ise zengin tortulu kaynaklar olmalıdır ve yaşadığı coğrafyalar ise tanganyika gölünde yaşamaktadırlar. Davranış biçimler, barışçıl olmaktadırlar. Yaşadıkları alanlarda sıcaklıklar ise 22-25 derece olması gerekmektedir.

            Marlier balıkları, büyüklükleri en fazla 13 cm olmaktadır. Yaşadıkları en az akvaryum da ki yaşama su derinliği ise 100 litre olmaktadır. Marlier balıkları su değerleri ise 12 derecede DH olmalıdır PH değeri ise de 7,5 ve 9,0 değerlerinde yaşam alanlarında bulunmaktadırlar. Marlier balıkları da görselliklerinde oldukça renkli tabiatlarından oluşmaktadır. marlier tabiatlarında çok eşliği değil de tek eşliliği tercih etmektedir, yumurtlamada 100 yakın yumurtlama yapmaktadır.

            Marlier balıklarından beslemekte isteyenler bakımları zor olmayan ve zeki olan bu balıkları beslenmelerinde iki farklı yol izlemektedir. Bu yollar hem etçil, hem de otçul olarak tercih edilmektedir. Balık beslemekten zevk alanlara aradığı özelliklerde olan zeki balıklar marlier ile huzur veren saatler için, marlier balıkları tercih edebilirsiniz.

            Balıklarınızın yaşam alanları ne kadar temiz olursa, o kadar da yaşam ömürleri sağlıklı ve uzun olmaktadır. Marlier balıkları yetiştirmek isteyenler akvaryum da yaşamı için gerekli her detay yapıldıktan sonra marlier balıkları hem etçil hem de otçul olmak koşulu ile beslenmesine ve bakımını yapabilmektesiniz. marlier ilanlarımıza aşağıdan bakma imkânına sahip olabilirsiniz.