Marmelat

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
kuşburnu marmelatı
kuşburnu marmelatı
Kocaeli-Kandıra
35,00
Binbiremek
İlan Tarihi : 11.02.2015
çam kozalağı marmelatı
çam kozalağı marmelatı
Kocaeli-Kandıra
45,00
Binbiremek
İlan Tarihi : 11.02.2015

Marmelat

Marmelat

Marmelat çeşitli meyvelerin kaynatılıp şeker eklenmesiyle yapılan bir tatlı türüdür. Reçele benzerdir ama reçelden daha çok kaynatılır ve daha çok şeker eklenir. Bu yüzden daha katı bir kıvam alır. Çeşitli meyvelerle yapılabilir ve çok lezzetlidir.

Marmelat kurabiyelere katılabilir, kahvaltılarınızda ekmeğinizin üzerine sürülebilir veya krep yaptığınız zaman üzerine çok yakışan bir tatlı türüdür.

Değişik meyveleri kombinasyonları ile yapılabilen marmelat faklı olarak tek meyve ile de yapılabilir ve oldukça lezzetli olmaktadır.

Organik Marmelat

Marmelatı kendiniz de yapabileceğiniz gibi güvendiğiniz organik ürün temin eden firmalardan da alabilirsiniz. Ancak organik olmayan ürünlerin içersine son derece zararlı ve sağlığa iyi gelmeyen madde konulmaktadır.

Bunun nedeni hem raf ömrünü uzatmaktır hem de ürünlerin görüntüsünün güzel görünmesini sağlamaktır. Ancak bu durum kaçınmanız gereken bir durumdur. Organik marmelat alırken, dikkat etmeniz gereken en önemli özellik firmanın güvenilir ve kendisini kanıtlamış olmasıdır. Sadece boya basılmış ve sağlıksız ürünleri almak istemediğinizi biliyoruz.

Bu durum için de size yardımcı olmak istiyoruz. Tek amacımız bu.

Marmelat Kullanım Alanları

Marmelatın kıvamının reçele göre daha koyu olduğunu söylemiştik. Bunun dışında bir fark da meyvelerin şeklidir. Reçelde meyveler bütün veya parçalar halinde olurken, marmelatta bu meyvenin püre haline getirilmesinden oluşmaktadır. Bunun dışında marmelat daha fazla kaynatılır ve daha fazla şeker ilave edilir.

Marmelat en güzel kullanım alanı ekmeğinizin üzerine veya waffle denen yiyeceğin üzerine sürülerek tüketilmesidir. İsterseniz sadece kaşıklayarak bile tüketebilirsiniz. Yeme biçimi tamamen size kalmış bir durumdur fakat marmelatın yapılış biçimine ve kimler tarafından hazırladığına dikkat etmek gerekir.

İçerisinde sağlıksız boyaların bulunduğu bir ürünü kimse almak istemez. Bu yüzden çocuklarımız, bizim ve gelecek nesillerin sağlığı açısından organik marmelat kullanın.

Çünkü sağlığımız paradan daha değerlidir. Eğer sağlıklı değilsek paranın da bir önemi yoktur. Ucuz diye nerede ve ne kullanılarak yapılan ürünleri kullanmayın ve sağlığınızdan olmayın. Üstelik organik gıda pazarının geliştiği şu günlerde organik ürünler tahmin edildiği kadar pahalı olmamaktadır. Sağlıklı ve mutlu günler için organik ürünler kullanın.