135 Grubu

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36

135 Grubu

Massey Ferguson 135 Grubu Nedir?

            Birleşik Krallık bünyesinde araç üreticiliği yapan firmalardan birisi olan, tarım ve çiftçilik sektörü üzerine hizmet veren çiftçiler için tasarladıkları traktör modelleri ve diğer araç gereçleri ile bir dünya markası haline gelmiş massey ferguson firmasının üretmiş olduğu traktör modellerinden birisi de massey ferguson 135 grubu olmaktadır.

             Massey ferguson firmasının 1960 yıllarında üretimine başladığı ve 1975 yılında son verdiği aynı zamanda ilk traktör modeli sayılabilecek massey ferguson 135 grubu halen pek çok çiftçi tarafından kullanılmaktadır. Üretildiği dönemlerde sağlamlığı ve yüksek çekiç gücü ile ön plana çıkan massey ferguson 135 traktör grubu, birçok ülkeye ihraç edilmiş ve birçok çiftçi tarafından sevilerek kullanılmıştır. Günümüzde üretilen diğer traktör modellerine oran ile pek işlevi olmayan 135 grubu üretildiği günden bugüne çalışır vaziyette gelebilmiş çok nadir ve değerli traktör modellerinden birisi olma unvanına da sahiptir.

 Massey Ferguson 135 Grubu Neler Yapabilir?

            Günümüzde aynı firma tarafından üretilen traktör modellerine oranla, oldukça basit ve kompak özelliklere sahip olan 135 grubu, üretildiği dönemde pek çok ihtiyaca cevap verebilen ve yenilikler ile dolu bir traktör modeli olmuştur. Günümüzde ki gibi elektronik aksamlara ve kaliteli hidrolik yapılarına sahip olmasa da 135 grubu, oldukça yüksek çekiş gücü, ince fakat derin lastikleri aynı zamanda motor kapasitesi ile operatör destekli tüm çiftlik işlerini aynı anda yapabilmektedir.

 Massey Ferguson 135 Grubu Yedek Parçaları Nelerdir?

            Günümüzde massey ferguson firmasının dünyanın farklı konumlarında yüzlerce traktör yedek parça ve servis ağı bulunmakta, aynı zamanda yüz binlerce traktör yedek parça ve aksesuarı üretilmektedir. Fakat günümüzde üretilen pek çok aksam üretildiği dönem itibari ile 135 grubu serisinde bulunmamaktadır. Aynı zamanda traktör modelinin üretim yılının oldukça gerilerde olması, yedek parça bulunmasını da zorlaştırılmıştır. Bunun dışında halen 135 serisi kullanan çiftçiler için, motor aksamı, su donanım aksamı, mazot donanım aksamı, ayak ve el gaz aksamı, debriyaj aksamı, şanzıman aksamı, kuyruk mil aksamı gibi pek çok grup ve aksamın yedek parçasını temin etmek mümkündür.