265 - 285 Grubu

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36

265 - 285 Grubu

Massey Ferguson 265 - 285 Grubu

            Massey Ferguson traktör firmasının ürettiği model olan massey ferguson 265 - 285 grubu ülkemizde de özellikle çok yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Güç ve performansı ve yakıt ekonomisinin bir araya getiren bir model grubu olan bu traktörler, üretiminin durmasına rağmen ülkemizde etkinliğini sürdürmektedir.

            Motor özellikleri ile de dikkat çeken 265 - 285 grubu traktörler, yakıt ekonomisi ve performansı bir arada sunmaktadır. 65 ve 85 beygirlik güç seçeneklerine sahip olan perkins motoru ile sağlamlığı da garanti ermektedir. massey ferguson sahip olduğu üstün nitelikte motorunun yanında traktör yedek parça ucuzluğu ve servis bakımlarının da uygun olması sebebiyle Türk çiftçisinin favori traktör markası olmaktadır. Zamanın traktörlerine göre daha seçenekli bir şanzımana sahip olan bu traktör özellikle üç tane farklı vites koluna sahiptir. Bu yüzden traktör motordan gelen gücü tekerleklere daha farklı olarak aktarabilmektedir. Ayrıca senkromeçli vites seçeneği ile daha rahat vites geçişleri dolayısıyla daha rahat bir sürüş olanağı sunmaktadır.

            Ayrıca traktör tek çeker ve ya çift çeker özellikleri ile de güç dağılımı farklılaşmaktadır. 265 - 285 grubu massey ferguson traktörleri sahip olduğu hidrolik sistemi ile en ağır yükleri kaldıraç ile kaldırırken, ayrıca en ağır tarım makinelerini taşıyarak tarla içinde kullanabilmeye olanak sağlamaktadır. Massey Ferguson 265 - 285 grubu traktörlerin ayrıca sahip olduğu kuyruk mili kendi çağdaşlarına göre daha hızlıdır. Bu yüzden kuyruk mili gerektiren işlerin vazgeçilmezi olmuştur. Traktör sahip olduğu su soğutmalı motoru ve yağlı tip hava filtresi ile göz doldurmaktadır.

            Massey Ferguson 285 - 265 model grubu traktörler, yüksek tork gücü ile de kendinden beygir olarak üstün traktörler ile yarışabilecek niteliktedir. Bu traktörlerin fazla tercih edilme nedenlerinden bir tanesi de traktör yedek parça ucuzluğu ile servis ağının genişliğidir. Traktörden anlayabilen usta sayısının fazla olması da ve bu ustaların anlayabileceği basitlikte olması da bir faktördür. Massey Ferguson 265 - 285 grubu traktörler, tercih edilmeye devam edecektir. Bu özellikleri ile üstün nitelikleri ile traktör piyasasında yer almaya ve söz sahibi olacaktır.