Alt Çeki Grubu

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36

Alt Çeki Grubu

Massey Ferguson Alt Çeki Grubu

 Massey Ferguson Alt Çeki Grubu Nedir?

            Özellik ile kamyonet tarzı araçlarda bulunan fakat traktör ve çiftçilik ile ilgili araçlarda da bulunan alt çeki grubu hususi araçlarda fazla bulunmayan bir aksam olmaktadır. Çiftçilik ve tarım ile ilgili araçlarda ve traktörlerde istisnasız bulunan alt çeki grubu aracın arkasına bağlanılacak konteyner, karavan, dorse gibi çeşitli araçların araç ile birlikte tutulmasını sağlayan bir aparat olmaktadır. Traktör ve çiftlik araçlarında pulluk kullanımının başlaması ile traktör modellerine eklenen alt çeki grubu zaman içinde gelişmiş ve oldukça sağlam metal alaşımları ile imal edilen aksamlardan birisidir. Sadece pulluk kullanımının yanı sıra pek çok farklı amaç içinde kullanılan alt çeki grubu, sağlam bir yapıda olmasının yanı sıra araç ile bir bütün olarak üretilmektedir.

 Massey Ferguson Alt Çeki Grubu Ne İşe Yarar?

            Tarım ve çiftlik araçlarında etkili bir kullanım sağlaması nedeni ile tüm traktör modellerinde bulunan alt çeki grubu, tüm marka traktör modellerinde olduğu gibi massey ferguson firmasının üretmiş olduğu massey ferguson markalı traktörlerde de etkin bir biçimde kullanılmaktadır. Araç ile birlikte çeşitli aksesuarların ve/veya araçların kullanılmasını sağlayan alt çeki grubu aracın arka kısmında bulunmakta ve araç ile birlikte; pulluk, sulama, taşlık, ekim gibi amaçlar ile kullanılan alt çeki grubu, yine bu amaçların dışında araç dorsesi, traktör dorsesi ve çeşitli araçlarında traktör üzerine bağlanmasında etkin bir biçimde kullanılmaktadır.

 Massey Ferguson Alt Çeki Grubu Yedek Parçaları Nelerdir?

            Aracın önemli gözükmese bile önemli parçaları arasında yer alan alt çeki grubu, traktör yedek parça servisi bakımından fazla bir traktör yedek parça ihtiyacı bulunmayan aksamlardan olmaktadır. Aracın dahilinde üretilen ve araç ile birlikte tasarlanan alt çeki grubunda; çeki kısmının yedek parçaları ile tamir edilmesi gerekirken, araca sonradan eklenen alt çeki grubunda; dilenirse çeki sıfırdan alınıp hasar görmüş çeki grubu ile değiştirilebilmektedir. Maliyet olarak fazla meblağlarda harcama gerektirmeyen alt çeki grubu için yedek servis ve parça ağında; düz alt çeki pimi, kısa alt çeki pimi, orta alt çeki pimi, uzun alt çeki pimi, alt çeki tabla bağlantı pimi ve komple arka alt çeki grubu satışa sunulmaktadır.