Alternatör Ve Marş Kontak Grubu

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36

Alternatör Ve Marş Kontak Grubu

Massey Ferguson Alternatör Ve Marş Kontak Grubu Nedir?

            Tüm araçlarda çeşitli karmaşık yapılar bulunmaktadır. Kimi zaman bu karmaşık yapıda ki aksamlar aracın sadece hareket etmesini veya durmasını değil, hareket enerjisi veya durma enerjisini; başka amaçlar ile kullanılmasında kullanılmaktadır. Bu amaçla üretilen aksamlardan birisi de alternatör ve marş kontak grubu olmaktadır. Aracın motor bölmesi ile marş arasında ki bölmede bulunan ve oldukça sağlam malzemelerden üretilen alternatör ve marş kontak grubu marş kontak kayışının alternatör kısmına bağlanması ile birlikte çeşitli girintili çıkıntılı çarklar ve çeşitli aksamların birleşmesi ile birlikte oluşmakta ve araç için önemli olan pek çok bağlantının ihtiyacı doğrultusunda bir şekilde kullanılmaktadır.

 Massey Ferguson Alternatör Ve Marş Kontak Grubu Ne İşe Yarar?

            Her aracın özelliklerine göre değişiklik ve farklılıklar gösteren alternatör ve marş kontak grubu, aracın ihtiyacı olan elektrik ihtiyacının karşılanmasında kullanılmaktadır. Aracın ihtiyacı olan elektriğin depo edildiği; akü ve motor bölmesi ile doğrudan bağlantısı bulunan alternatör ve marş kontak grubu her araçta aynı işlev için kullanılırken boyutları ve malzemeleri farklılıklar gösterebilmektedir. Özellik ile massey ferguson firmasının dahilinde üretilen ve satışa sunulan massey ferguson traktör modellerinde; oldukça büyük marş kontak kayışına sahip olan alternatör ve marş kontak grubu, aracın ihtiyacı olan tüm elektrik ihtiyacının şekil aldığı kısımdır. Motorun krank mili üzerinde sağlamış olduğu dönme hareketini, marş kayışı ile alternatör aksamına aktarılması ve burada; motordan alınan hareket enerjisinin, elektrik enerjisine çevrilerek akü bölmesine aktarılması söz konusu olmaktadır. Amacı itibari ile oldukça önem arz eden alternatör ve marş kontak grubu aracın en önemli aksam ve parçalarından birisidir.

 Massey Ferguson Alternatör Ve Marş Kontak Grubu Yedek Parçaları Nelerdir?

            Özellikle traktör yedek parça ve aksesuarları arasında sürekli arızalanma veya bozulma çıkarmayan oldukça sağlam tasarlanmış ve sağlam metal alaşımlarından üretilen, alternatör ve marş kontak grubu traktör yedek parça ve aksesuar grubu içerisinde en az değişime maruz kalan parçalardır. Genellikle içten sanma sonucu zarar gören ve değiştirilmesi gereken alternatör ve marş kontak grubu yedek parçaları kolaylıkla bulunabilmektedir.