Arka Çeki Aksamı

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36

Arka Çeki Aksamı

Massey Ferguson Arka Çeki Aksamı

 Massey ferguson tarafından üretilen bütün traktörlerde çiftçilerin daha sonrasında arazide tüm ihtiyaçlarını karşılamak adına gerekli kombinasyonları sağlamak ve tüm bileşenlere uygun aparatları tek tek düşünerek tasarlamış ve traktör yedek parça konusunda araçlarını alan çiftçilerin sıkıntı çekmeden kolaylıkla bulabilmeleri açısından geniş servis ve satış ağıyla hizmet vermektedir.

  Massey ferguson arka çeki aksamı grubunun onlarca bileşeni ile her çeşit tarım uğraşını yerine getirebilmek ve her an oluşabilecek dezavantajları avantaja çevirecek.

 Bu grubun;

 1- Alt Çeki Oku: aksamların en temel bileşeni olan bu ok ile çekeceğiniz tüm tarım malzemelerine uygun seviyeye getirilebilir. 3 farklı dirsek şekli ile aracınıza uygun olanı ile pulluk, tırmık benzeri aletleri kolaylıkla takabileceksiniz.

 2- Alt Çeki Oku Sabitleme pim kilit yayı: Alt çeki okunuzun aracınıza montesi için kullanılan pimi desteklemek adına kullanılan bu yay ile pimi kolaylıkla takıp çıkarırken olumsuz arazi koşullarında aparatların birbirinden ayrılmasını engeller.

 3- arka çeki aksamı sehpası komple: Tüm aksamları a' dan z' ye bulunduran bu set ile her şey tas tamam olacaktır.

 4- Bağlantı suportu: Aksamın desteklenmesi ve sarsıntının tek ok üzerinden alınarak eşit olarak dağıtılması için kullanılan ve sağ ile sol olarak iki parçadan oluşan bu suport alt çeki oku ile sehpanın dengesini korur.

 5- Semer: Ok sehpa ve suportun tam orta bağlantı noktalarını birbirine bağlayan bu semer hem çelik malzemesi ile hem de çoklu pim delikleri ile sehpanın istenilen seviyede ayarlanması hem de üzerine geçirilen sehpa ile de dengeyi koruyarak tarım işleri sırasında arazi şartlarına tam bir uyum göstererek kafanızın rahat olmasını sağlayacak.

 6- Semer lastiği; Semer ile sehpanın bağlantısı sırasında araya konulan bu lastik hem vibrasyonu azaltarak materyallerin deforme olmasını hem de bağlantı noktalarındaki pimleri koruyarak kısa sürede yıpranmasını engeller.

            Traktör yedek parça alımları konusunda aracınızın ve yapmış olduğunuz tarım işinin özelliğine ve arazi şartlarına göre belirlemekte ve ona göre almakta fayda var. Zira yanlış alınan en küçük bir pim dahi arazide hem tarım aletine hem de aracınıza zarar vereceğinden dikkatli olmak lazım.