Bilya Ve Rulman Aksamı

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36

Bilya Ve Rulman Aksamı

 Massey Ferguson Bilya Ve Rulman Aksamı Nedir?

            Sadece traktör ve çiftlik ürünlerinde bulunmaksızın her türlü araçta, aracın motor, lastik, şanzıman gibi çeşitli alanlarında hareketlilik sağlamak amacı ile üretilmiş bilya ve rulman aksamı diğer araç modellerine ve türlerine oranla massey ferguson traktör modellerinde daha farklıdır.

            Traktörün hareketli olan, direksiyon, jant ve lastik, motor, şanzıman gibi çeşitli alanlarında kullanılan bilya ve rulman aksamı genellikle metal alaşımlı malzemelerden üretilmiş ve hareket kabiliyetinin yüksekliği nedeni ile bilye şeklinde tasarlanmış küçük topların; rulman isminde bir çemberin içinde toplanması ile oluşmaktadır. Bu bilya ve rulman aksamı diğer araçlara göre büyük boyutlarda yer aldığı ve ağır işlerde kullanıldığı için massey ferguson traktör modellerinde çeşitleri, büyüklükleri ve yapılış maddeleri farklılıklar göstermektedir.

 Massey Ferguson Bilya Ve Rulman Aksamı Ne İşe Yarar?

            Massey ferguson traktör modelinin pek çok yerinde etkin bir biçimde kullanılan bilya ve rulman aksamının, traktör içerisinde ve çalışma mekanizmasında pek çok farklı rolü vardır. Her araçta olduğu gibi jantlarda ve tekerlerde kullanılan bilya ve rulmanlar; aracın hareket etmesini sağlarken, hidrolik sistemlerinde bulunan bilya ve rulman aksamı, traktörün ek olarak kullanılacak ürün ve araçların hareketinde etkin olarak rol almaktadır. Bunun yanı sıra aracın motor sistemlerinde de etkin bir şekilde kullanılan bilya ve rulman aksamı, motorun ve şanzımanın dahil olduğu tüm hareketlerde etkin olarak rol oynamaktadır.

 Massey Ferguson Bilya Ve Rulman Aksamı Yedek Parçaları Nelerdir?

            Balans bilyası, rulman ve bilya yapısından oluşan bilya ve rulman aksamı konusunda massey ferguson firması, birçok traktör yedek parça üreticisinin düzenli olarak ürettiği ürünler arasında ilk sıradadır. Bu sebeple massey ferguson markalı traktörlerde, çeşitli nedenler ile bilya ve rulman aksamında oluşabilecek sorunlarda; orjinal yedek parça ağının yanı sıra pek çok farklı üreticiden özel olarak üretilmiş traktör yedek parça ağından da dilendiği gibi yararlanılabilir. Genellik ile sağlam yapısı ile nadir olarak meydana gelen bilya ve rulman aksamı sorunlarında; kimi zaman bilyaların kimi zaman ise rulmanın ve balans bilyasının değiştirilmesi gerekmektedir.