Eksantrik Grubu

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36

Eksantrik Grubu

Massey Ferguson Eksantrik Grubu

            Motor, bir aracı oluşturan en önemli aksamdır. Hareketi sağlayan ve güç üreten bu motor aksamı sayesinde araç hareket eder ve zorlu işlerin kolaylıkla yerine getirme kabiliyetini elde eder. Bir çok ayrıntıyı içinde barındıran araç motor aksamı içerindeki, kısımlardan biri de eksantrik grubu olduğu muhakkaktır. 

 Eksantrik Grubu Neden Önemlidir?

            Araç motor aksamı için büyük öneme sahip eksantrik mili, içten yanmalı motorlarda kullanılan ve motor için elzem olan bir kısımdır. Triger kayışı, supap ve külbütör birleşenlerinden oluşarak eksantrik grubu, emme ve egzoz supaplarının zamanında açılması görevinde bulunur. İlkel motorlarda 1 adet bulunan bu aksam yeni tip 16 silindirli motorlarda 2 tane bulunur. Kam mili olarak da bilinen eksantrik grubu motorun tüm aksamı gibi büyük bir öneme sahiptir.

 Motor İçin Önemi Nedir?

            Zorlu şartlar için üretilen ve çiftçi, hayvancı ve kırsal kesimde taşıma işi ile uğraşan nakliyecilerin çoğunlukla kullandığı traktörler, motor gücü ve motor aksamının kalitesi ile tercih edilme sebebidir. Neredeyse her zemin ve koşulda çalışma kabiliyetine sahip olan motorların bu zorlu şartların altından kalkabilmesi için motorun gücü kadar o motorun birleşenlerini oluşturan bir aksam olan eksantrik grubu da önemlidir.

            Massey Feguson Traktör Firması dahil olmak üzere traktör yedek parça üreten önemli firmalar bu kam mili ve eksantrik grubu üretimi konusunda büyük önem vermektedir. Motor hareketi ve gücünü triger kayışına aktarması ve motorun hareketi için büyük öneme sahip bu parça motorun en hayati aksamı da denilebilir.

 Massey Ferguson Yedek Parça Tedariki Kolay mıdır?

            Yedek parçanın bulunabilir olması araçlar için büyük önem taşıdığı kesin bir gerçektir. Zorlu şartlarda ve kırsal alanlarda çalışan çiftçiler için traktör, yapacağı işlerde en büyük yardımcısı olduğundan, bu daha da çok önem arz eder. Traktörde oluşacak olası bir arıza hemen giderilmez ve parçası hemen bulunamazsa işler aksayacak belki de zamanla yarışan işçilerin, ürünlerini zamanında işleyememesinden kaynaklanan büyük zararlar meydana gelebilmektedir. Bu nedenle traktör yedek parça bulunabilmesi önemlidir. Bu alanda traktör yedek parça ihtiyacı en kolay karşılanabilen Massey Ferguson Traktörleri kullanıcılar tarafından tercih sebebidir.