Far Ve Lamba Grubu

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36

Far Ve Lamba Grubu

Massey Ferguson Far Ve Lamba Grubu

            Bilindiği üzere far ve lamba grubu araç içi ve dışının aydınlatılması için kullanılan elemanlardır. Bu elemanların kullanımı hakkında bilinmesi gereken en önemli detay ise her bir lambanın kendine özel bir akım değerine sahip olmasıdır. Bu değerler massey ferguson tarafınca paylaşılarak olası kötü sonuçlu olayların ortaya çıkması önlenmiş vaziyettedir.

 Yanlış far ve lamba kullanılırsa ne olur?

            Doğru renk ya da güçte olmayan lambaların kullanılması durumunda aracın dış aydınlatmaları diğer sürücüleri yanıltarak kaza yapma risklerine bir handikap uygulayabilir. Bu sebeple de kişilerin dikkatli olması tavsiye edilmektedir. Yanlış seçilen muhtelif traktör yedek parça modelinin montajı genellikle gerçekleşmez. Bazı istisnai durumlardan korunmak için standart massey ferguson normlarına göz atılması kullanıcılara kolaylık sağlayacaktır. Çünkü farklı renk ve uyumsuz far modeli kullanımının cezai yaptırımı söz konusu vaziyettedir.

 Far ve lamba gurubu nasıl monte edilir?

            Far ve lamba grubu modellerinin montajı lamba kapaklarının sökülmesinin ardından kontak kapalı halde yapılır. Ancak doğru renk kodlarının kullanılmaması durumunda aracın bu lambaları çalıştırmaması ya da doğru renkleri oluşturmaması söz konusu vaziyettedir. Bu sebeple de bahsi geçen traktör yedek parça modelinin alanında uzman kişilerce monte edilmesi en sağlıklı seçenek olacaktır. Kontak açık vaziyette aracın elektrik barındırdığı herhangi bir noktasında montaj işlemi yapılması kişileri zarara uğratabilmektedir. Bunun yanı sıra araç üzerinde kısa devrelerden oluşabilecek tutuşmalar da söz konusudur.

 Far ve lamba grubu nasıl arızalanır?

            Bu konunun en çok rastlanan arıza modeli kullanım ömrüdür. Standart bir farın ışık yayma süresi belli vaziyettedir. Kullanım ömrü dolan lamba içerisinde ki metal akım ısı kaynağını erittiği için ışık elde edilemez. Bu durumun yanı sıra bir diğer arıza nedeni ise aracın yağmur sularına karşı yeterli derecede korunmaması durumunda far ve lamba aksamının içerisinde yağmur sularının temas etmesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu tür sorunlardan korunmak için aracın sökülen parçalarının en iyi şekilde yalıtılmış olduğundan kesinlikle emin olunmalıdır. Aksi halde aracın muhtelif yerlerinde pek çok farklı arıza meydana gelebilir.