Gövde Ve Kovan Grubu

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36

Gövde Ve Kovan Grubu

Massey Ferguson Gövde Ve Kovan Grubu

Massey Ferguson Gövde Ve Kovan Grubu Nedir?

            Araçlarda gövde ve kovan grubu olarak adlandırılan araç aksamı, aracın en önemli parçalarından birisi olan diferansiyel bölümünü kapsayan bölüm olarak bilinmektedir. Diferansiyel veya diğer bir ismi le diferansiyel bölmesini kapsayan gövde ve kovan grubu, aracın altında bulunan ve motordan gelen hareket enerjisinin tekerler ile jant bölmesine aktarıldığı bölmedir. Aracın hem ön hem arka kısmında yer alan gövde ve kovan grubu, aracın hareket etmesinde; tekerlek bölmesine yardımcı olan ve aracın tüm alt kaportası ile bağlantısı bulunan bir bölümdür. Araçlarda normal ebatlarda bulunan gövde ve kovan grubu, traktör gibi tarım ve çiftçilik ile ilgili araçlarda daha farklı yapılarda ve daha büyük olmaktadır. Bunun ile birlikte fonksiyonel özellikleri de daha kapsamlıdır.

 Massey Ferguson Gövde Ve Kovan Grubu Ne İşe Yarar?

            Özellik ile traktör modellerinde bulunan gövde ve kovan grubu, araçlarda bulunan gövde ve kovan grubuna göre daha farklı ebatlarda ve daha fonksiyonel özelliklerde sunulmaktadır. Bu gövde ve kovan grubu massey ferguson traktör modellerinde, massey ferguson firmasının özel olarak ürettiği gövde ve kovan grubu, traktörün lastiklerine aktırılacak hareket enerjisinin, lastik ile arasında ki bağlantıyı kurması ve bunun ile birlikte hareketli yapısı ile jantın dönmesini ve bu sayede tekerleğe hareket enerjisi kazanılması için özel olarak tasarlanmıştır. Bu tasarımlar genel olarak aynı işlevlerde olsa dahi kullanım açısından farklılıklar gösterebilmektedir.

 Massey Ferguson Gövde Ve Kovan Grubu Yedek Parçaları Nelerdir?

            Traktörlerin sıklıkla ihtiyaç duyduğu, traktör yedek parça ve aksesuarları arasında yer alan gövde ve kovan grubu genellikle araziden kaynaklanan kullanım hataları sonucunda, bu bölgenin çeşitli dış etkenler ile zarar görmesinden dolayı arız yapmaktadır. Traktörün kullanımı için oldukça büyük bir öneme sahip olan kovan ve gövde grubu, traktör yedek parça ve servislerinin kolayca temin edilebildiği parçalar arasında yer almaktadır. Genel olarak piyasa üzerinde satışı yapılan parçalar arasında; difransiyel gövde pernosu, difransiyel gövdesi, difransiyel kilitleme dişlisi, difransiyel kovan, difransiyel kovan kapağı, difransiyel patinaj kilit pedalı, difransiyel yağ çubuğu gibi yedek parçalar bulunmaktadır.