Hava Filtre Aksamı

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36

Hava Filtre Aksamı

Massey Ferguson Hava Filtre Aksamı

            Ünlü Massey Ferguson marka traktör modellerinin, türü ve kullanım amacı ne olursa olsun, piyasa üzerinde bulunabilecek en önemli ve kullanışlı traktör modelleri olduğu; birçok kişi tarafından biliniyor. Massey Ferguson markasının bu anlamda ürettiği traktörleri kaliteye taşımak için ve traktöre konfor katmak için getirdiği özelliklerden birisi de hava filtre aksamı olmaktadır.

            Kabin ile traktörün dış aksamı arasında ki hava akışının kontrol edildiği ve traktör üzerinde ki klima sistemi ile bire bir bağlantılı hava filtre aksamı massey ferguson marka traktör modellerinde; soğuk kış aylarında kabinin sıcak tutulması, yaz aylarında ise kabinin serin tutularak, traktör operatörünün konfor içinde işine odaklanabilmesi için tasarlanmıştır. Bunun yanı sıra bir diğer özelliği de dışarıda ki kirli havanın süzülmesi olan bu hava filtre aksamı motoru soğutmak için de kullanılmaktadır.

 Massey Ferguson Hava Filtre Aksamı Ne İşe Yarar?

            Birçok anlamda Massey Ferguson markası traktör yedek parça ve kasmaları ile ön plana çıkıyor ve özellikle üretimi açısından gerek ise konfor açısından büyük öneme sahip olan, hava filtre aksamı traktör yedek parça ve ekipmanı oldukça kaliteli ve sağlam bir şekilde piyasaya sürülüyor. Aslında yek görevi kabin içinde ki havanın akımını kontrol etmek ve bu havanın kabin içine ve kabin dışına boşaltılmasından başka işe yaramayan bir aksama benzeyen hava filtre aksamı tüm bu işlemlerin yanı sıra motorun soğutulmasında da etkin bir rol oynuyor.

 Massey Ferguson Hava Filtre Aksamı Görevleri Nelerdir?

            Traktörün iç aksamında ve kaputun içinde yer alan hava filtre aksamı, traktör kabini içinde bulunan havanın devamlı olarak değişimini sağlayan bir parçadır. İlk görevi olarak bunun düşünüldüğü hava filtre aksamı, kabin içinde ki hava akışının sağlanması, sıcaklık ve soğukluk dengesinin oluşturulması, kabin içine girecek havanın toz, toprak, is, duman, sis gibi çeşitli etkenlerden temizlenmesinin yanı sıra motorun hava alması ve soğutulmasında da etkin olarak kullanılmaktadır.

            Bunlara ek olarak çalışmadan dolayı ısınan motor ve diğer traktör aksamının soğutulması ile birlikte bu parçaların çalışmasına engel olabilecek toz ve buna benzer maddeleri temizlemektedir.