Hidrolik Aksamı

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36

Hidrolik Aksamı

Massey Ferguson Hidrolik Aksamı Nedir?

            Gelişen teknoloji ve yenilikler ile birlikte araçlara eklenen özelliklerden birisi de hidrolik sistemleridir. Bu sistemler araçtan araca göre farklılıklar gösterebildiği gibi kullanım amaçları ve yapıları da birbirinden farklı olan sistemlerdir. Özellikle traktör gibi tarım ve çiftçilik faaliyetleri için oldukça büyük öneme sahip olan araçlarda, çeşitli hidrolik aksamı ve aparatları kullanılmaktadır. Traktör ile birlikte kullanacak aparatların işlevselliğinde kullanılmak amacı ile üretilen hidrolik aksamı birden farklı yapılarda ve çeşitli yedek parçaların bütün olarak tasarım boyutu kazanmasından oluşmaktadır. Genellikle traktör tarzı, çiftçilik ve tarım araçlarının arka veya ön bölmesinde yer alan hidrolik aksamı; yeni nesil ve çok opsiyonele sahip traktör modelleri için "olmaz ise olmaz" aksamlar içerisinde yer almaktadır.

 Massey Ferguson Hidrolik Aksamı Ne İşe Yarar?

            Genel olarak tüm araçlarda kullanılabilen hidrolik sistemleri, yeni üretilen ve hususi kullanım için tasarlanan otomobil gibi araçlarda daha sıkı fren kabiliyeti için balatalarda bir fren mekanizması olarak kullanılırken, çiftçilik ve tarım alanında kullanılmak üzere tasarlanan traktör gibi araçlarda ise çeşitli pistonlar ve kaldıraçlar ile birlikte hidrolik aksamı olarak kullanılmaktadır. Birçok traktör modelinde sayısı bir olan hidrolik aksamı, massey ferguson firmasının üretmiş olduğu yeni nesil massey ferguson traktör modellerinde aracın hem ön hem arkasında olmak üzere iki farklı hidrolik aksamı ile ihtiyaç duyulan tüm aksamları kullanmam mümkün hale geliyor.

 Massey Ferguson Hidrolik Aksamı Yedek Parçaları Nelerdir?

            Gereğinden fazla ağır tonajda aparat ürünü kullanmak ve uzun süreli kullanımlar sonrasında hidrolik aksamlarında birçok parça üzerinde sürtünmeler oluşmakta, bu da zaman içerisinde hidrolik aksamının içinde ki parçaların bozulmasına neden olmaktadır. Bu nedenle oluşan sorunlar sonrasında piyasa üzerinde pek çok traktör yedek parça ve aksesuarı araç sürücülerinin hizmetine sunulmuştur. Sektör üzerinde en çok kullanılan traktör yedek parça imalatı üzerine; değiştirilen hidrolik aksamları, yan rengi pimi, kapalı rötavatör bıçağı, hidrolik yayı, hidrolik pimi, hidrolik yağı, hidrolik kolu, hidrolik pompa tutucusu, hidrolik yan gövde pernosu, hidrolik kadran gövde mili, yan gövde somonu, grank halkası olmaktadır.