Hidrolik Kadran Gövde Ve Kalın Yay Grubu

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36

Hidrolik Kadran Gövde Ve Kalın Yay Grubu

Massey Ferguson Hidrolik Kadran Gövde Ve Kalın Yay Grubu

 Massey Ferguson Hidrolik Kadran Gövde Ve Kalın Yay Grubu Nedir?

            Birçok iş makinesinde ve bunu ile birlikte, çiftçilik ve tarım sektörü üzerinde aktif rol oynayan traktör gibi araç ve gereçlerde; çeşitli kaldırma sistemleri bulunmaktadır. İş makinelerinde konumu değişebilen bu kaldırma sistemleri, çiftçilik ve tarım işlerinde kullanılan traktörlerin, ön veya genellikle arka kısmında bulunmaktadır. Çeşitli sistemlerden oluşan bu hidrolik kaldırma ünitesinin önemli parçalarından birisi de hidrolik kadran gövde ve kalın yay grubu olmaktadır. Aracın aksamında önemli bir işleve sahip olan hidrolik kadran gövde ve kalın yay grubu çeşitli yayların ve kaldırma ünitesinin kadran bölmesinde yer alan gövde yapısından oluşmaktadır. Bu alanda üretilen ürünler çok sağlam metal alaşımlarından tasarlanırken, yay yapıları ise fazla esnek değildir.

 Massey Ferguson Hidrolik Kadran Gövde Ve Kalın Yay Grubu Ne İşe Yarar?

            Genellik ile traktörlerin arka bölmesinde yer alan hidrolik kadran gövde ve kalın yay grubu, massey ferguson traktör markasının üretmiş olduğu massey ferguson traktör modellerinde; aracın hem ön bölmesinde hem de arka bölmesinde aktif olarak bulunmaktadır. Bu bölmelerde bulunan hidrolik kadran gövde ve kalın yay grubu, hidrolik sisteminin çalışmasında rol alırken, kaldırma ve indirme hareketlerinde aracın jant ve diğer aksamlarına zarar vermemesi için; bir yay görevi görmektedir. Bu sayede araç üzerinde oluşan basınç en aza indirilmektedir. Bunun yanı sıra hidrolik grubunda, hidrolik sistemlerinin üzerinde ki yükü hafifleten ve hidrolik kadran kısmını koruyarak, hidrolik bölmesinin zarar görmesini veya kırılmasını da hidrolik kadran gövde ve yay grubu sayesinde yapılmaktadır.

 Massey Ferguson Hidrolik Kadran Gövde Ve Kalın Yay Grubu Yedek Parçaları Nelerdir?

            Yüksek basınç ile zarar görmesi muhtemel olan hidrolik kadran gövde ve yay grubu, genellikle fazla değişime ihtiyaç duymayan traktör yedek parça ve aksesuarları arasında yer alır. Kadran ve hidrolik bölmesini koruması amacı ile sert metal alaşımlarından tasarlanan ve üretilen hidrolik kadran gövde ve yay grubu için, piyasa üzerinde en çok satış gören traktör yedek parça ve ekipmanları: hidrolik beyin somunu, hidrolik çanak burç, hidrolik kadran gövdesi, hidrolik kadran kolu, hidrolik kalın yay olmaktadır.