Kaldırma Kolu Ve Grubu

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36

Kaldırma Kolu Ve Grubu

Massey Ferguson Kaldırma Kolu Ve Grubu

 Massey Ferguson Kaldırma Kolu Ve Grubu Nedir?

            Günümüzde üretilen yeni nesil traktör ve tarım aletlerinin, çeşitli eklentiler yardımı ile birden çok işlemi yerine getirebilmesine yarayan çeşitli hidrolik sistemleri bulunmaktadır. Bu hidrolik sistemlerinin oluşturduğu hidrolik aksamı içerisinde, hidrolik gereçlerinin bulunduğu; kaldırma kolu, hidrolik yağı, hidrolik kabloları, hidrolik telleri, hidrolik kolu gibi bütün bir aksamı içine alan kısma kaldırma kolu ve grubu denmektedir.

            Hidrolik aksamın en önemli parçalarından olan kaldırma kolu ve grubu kolun sorunsuz bir şekilde hidrolik sistemlerinin çalıştırmasını sağlamak ve bu sayede, traktör üzerinde kullanılacak eklentilerden yararlanmak için kurulmuş bir düzenektir. Günümüzde teknolojik anlamda çeşitlilikler yaratan massey ferguson firmasının üretmiş olduğu, massey ferguson traktör modelleri hidrolik aksamı, kaldırma kolu ve grubu konusunda oldukça yeniliklerin yapıldığı bir firmadır.

 Massey Ferguson Kaldırma Kolu Ve Grubu Ne İşe Yarar?

            Etkin bir biçimde tüm massey ferguson marka traktör modellerinde kullanılan hidrolik aksamının bir parçası olan, kaldırma kolu ve grubu; araç içerisinde oldukça büyük bir öneme sahiptir. Günümüzde bir massey ferguson marka traktör modeli sadece ulaşım ve taşımacılık için değil, pek çok tarım aleti ve süspansiyon ile birlikte birbirinden farklı amaçlar için kullanılmaktadır. Bu anlamda aracın ihtiyacı olan kaldırma kuvvetini sağlayan ve buna operatörün yön vermesini sağlayan kaldırma kolu ve grubu, aracın hidrolik sistemlerinin etkin bir biçimde çalışmasını sağlar.

 Massey Ferguson Kaldırma Kolu Ve Grubu Yedek Parçaları Nelerdir?

            Çiftçilik alanında üretmiş olduğu etkin traktör modelleri ve traktör yedek parça ağı ile massey ferguson firması, oldukça cazip imkânlar sunmaktadır. Aracın hidrolik aksamı üzerinde oluşabilecek sorunlarda tüm kaldırma kolu ve grubu traktör yedek parça ve ekipmanları kolayca tedarik edilebilmektedir. Birçok site ve yedek parça servisi yapan iş yerinden elde edilebilecek parçalar arasında yer alan kaldırma kolu ve grubu için; en çok satışa sunulan yedek parçalar: hidrolik frezeli mil, hidrolik giriş subap tamir takımı, hidrolik emniyet subabı, hidrolik gömleği, hidrolik gövde tapası, hidrolik kaldırıcı kol, hidrolik kaldırıcı kol dana gözü, hidrolik kepçe pimi ve hidrolik levyesi olmaktadır.