Kaporta Aksamı

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Traktör Kabini Kullanılmış
Traktör Kabini Kullanılmış
Gaziantep-Şahinbey
2.250,00
Mehmet Aksoy
İlan Tarihi : 11.10.2019

Kaporta Aksamı

Massey Ferguson Kaporta Aksamı

            Bir traktörün ilk önce tarladaki çekiş gücü geliyor ise de dış güzelliğinin de bir o kadar iyi olması lazım. massey ferguson marka traktörlerin kaporta aksamı birkaç bileşenden oluşur.

 1- Üst Kaput Devirmeli; Motor bloğuna en kolay ulaşım yeri olan bu korumalık ile hem ateş kırmızı bir görünüme sahip olan traktörler hem de güçlü ve hafif malzemesi ile traktörün sahibine kolaylıklar sağlayacak traktör yedek parça sınıfıdır.

 2- Üst Kaput İki Parçalı; Motor bloğu ve diğer iç aksamları korumakla görevli bu yapının kolay açılıp kapanması ile kullanımı daha kolay ve ergonomiktir.

 3- Ön Kaput: Farları ve hava perdesini ve o meşhur amblemi üzerinde barındıran ve kırmızı şeytanın boynuzlarını andıran bu aksamın farklı varyasyonları da mevcuttur.

 4- U Kaput: Markanın küçük motorlarında kullanılan ve devirmeli kaputlara göre açma kapaması biraz daha zahmetli olan bir parçadır.

 5- Gösterge Paneli; Şık bir tasarıma sahip bu paneller ile gösteriş kısmınız artacak ve yağ, hararet, hız ve diğer ayar göstergeleri ile düğmeleri barındıran bu panel kırmızı renkte olup istenilen renge de çevrilir.

 6- Arka Çamurluk: Kare veya oval şekiller de olan bu parçalar ile arka tekerlerden gelebilecek çamur ve benzeri maddeleri engelleyecektir.

 7- Panjur; Ön kaput ile paralel olarak alınması gereken ve birbirleri uyumlu olan bu panjur sayesinde motorunuz hava alırken içerisinde yabancı maddelerin girmesini engelleyecektir.

            Birçok traktör yedek parça satıcıları içinde özellikle massey ferguson için olanlarında traktörünüzün tüm ihtiyaçlarını karşılayacak ve güzel bir görünüme sahip olması için tüm modifiye imkânlarını verecek.

 Yine kaporta aksamı içerisinde geçen çamurluklar için üretilen;

            Çamurluk tutamağı; plastik bir aksam olan bu parça ile hem çamurluk üzerinde rahatlık tutuş imkânı verecek hem de diğer işlerinizde yardımcı olacak. Kaput lastiği ve panjur lastiği de bu aksamlar arasında sayılan diğer önemli parçalardır. Aralarından su ve toz geçirmesini engeller. Akü servis kapağı; Akünün yerleştirildiği alanda korumalık vazifesi yapan bu parça ile akünün ıslanmasını veya toz, çamur gibi yabancı maddelere maruz kalmasını engeller.