Kilometre Gösterge Ve Tel Grubu

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36

Kilometre Gösterge Ve Tel Grubu

Massey Ferguson Kilometre Gösterge Ve Tel Grubu

            Sürücüler için en önem arz eden traktör yedek parça seçenekleri arasından hiç kuşkusuz, başı kilometre gösterge ve tel grubu çekmektedir. Çünkü kilometre gösterge ve tel grubu sürücülerin en çok baktıkları ve kullanımlarını şekillendirdikleri traktör yedek parça olmaktadır.

            Massey ferguson son derece sağlam ve kaliteli traktörleri üretir ve piyasaya sürer. Fakat her ürünün olduğu gibi, massey ferguson traktörlerinin de parçalarının belli bir ömrü olmaktadır. Hatta bazen ömrünü doldurmadan, kullanıma bağlı olarak, ya da dış etkenler aracılığı ile daha erken bozulabilir ve kullanılmaz hale gelebilir. Bu durumda da massey ferguson, son derece sağlam traktör yedek parçalarını da üretmektedir. Böylece massey ferguson, satış sonrası da desteğini kullanıcılarının üzerinden çekmemektedir.

 Massey ferguson kilometre gösterge ve tel grubu nedir?

            Bilindiği üzere kilometre göstergeleri, gittiğimiz yolu ve mesafeyi bize km cinsinden gösterir. İki çeşit kilometre göstergesi araç üzerinden bulunmaktadır. Bunlardan ilki aracı aldığımız günden itibaren işlemektedir. Ve aracımızın toplam ömrü boyunca yaptığı yolu kilometre cinsinden depolar. Böylece bir araç satın almak istediğimizde, o aracın ne kadar kullanıldığını ve kaç kilometre yol yaptığını görebiliriz. Bu da satın almak istediğimiz aracın ne yoğun ile kullanıldığı hakkında bize bilgi verir ve bu durum ikinci el araçların maliyetini ve satış fiyatını belirleyen en önemli etken olmaktadır. Bir diğer kilometre göstergesi ise, sabit kilometrenin aksine, dilendiği takdirde sıfırlanabilir.

            Böylece dilediğinizde bu göstergeyi sıfırlayabilirsiniz. Örneğin bir yerden bir yere gidiyorsunuz ve arada ki mesafenin ne kadar olduğunu merak ediyorsunuz. Bu durumda kilometre göstergesini sıfırlayarak yola çıkabilir ve çıktığınız yolun mesafesini hesaplayabilirsiniz. Böylece daha sonra aynı yola çıkarken hazırlıklı ve bilgili çıkarsınız. Sıfırlanabilir kilometre göstergesinin sürücüler tarafından bir diğer kullanım alanı ise, yakıt konusunda olmaktadır. Sürücüler ne kadarlık yakıtın, kaç kilometre yeteceğini hesaplamak isteyebilir. Genellik ile depo tamamen doldurulduğunda kilometre göstergesi sıfırlanır. Ve sıfırlanan gösterge, depoda ki benzin bitene kadar kontrol edilir. Böylece bir depo ile kaç kilometre gidebileceğinizi görürsünüz. Ayrıca bu yöntem, aracın kilometre de kaç kuruş yaktığını hesaplamak içinde kullanılmaktadır.