Kuyruk Mil Aksamı

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36

Kuyruk Mil Aksamı

Massey Ferguson Kuyruk Mil Aksamı

 Massey Ferguson Kuyruk Mil Aksamı Nedir?          

            Genellik ile normal araçlarda görülmeyen ve araç tasarımına eklenmeyen fakat traktör ve çiftlik araçlarının çoğunda görülmesi muhtemel aksam ve ekipmanlardan birisi de kuyruk mil aksamı olmaktadır. Traktör ve çiftlik araçlarında yer alan kuyruk mil aksamı traktörlerin veya çiftlik araçlarının arkasında bulunan önemli bir düzenektir. Belli bir prosedür de üretilen ve tüm traktör ve çiftlik araçlarında aynı modelde ve aynı tipte üretilen kuyruk mil aksamının özellikleri ise değişmez bir biçimde aynıdır. Genellikle boyutu çok büyük ebatlara ulaşmayan kuyruk mil aksamı, aracın arka alt kısmında bulunan ve motor ile bağlantısı bulunan bir düzenektir. Çeşitli çarklardan ve millerden oluşan bu aksam, motor ile birleşen uzun bir mekanik sistem olduğu için, adına kuyruk mil aksamı denilir.

 Massey Ferguson Kuyruk Mil Aksamı Ne İşe Yarar?

            Sıradan araçlarda bulunmayan ve pek çok traktör veya çiftlik aracında bulunmayan kuyruk mil aksamı, massey ferguson markasının özel olarak üretmiş olduğu tüm massey ferguson traktör modellerinde aktif bir biçimde bulunmakta ve çalışmaktadır. Traktör üzerinde asıl amacı, motordan üretilen enerjinin; çeşitli miller ve kaldıraçlar yardımı ile aracın arka tarafında bulunan kaldırma koluna aktarmaktır. Aracın çekişinden ve hareketinden bağımsız olarak çalışan kuyruk mil aksamı, aracın motor gücünden yararlanarak, traktör üzerinde fazladan bir kaldırma kuvveti oluşturmak ve bu sayede araç ile birlikte kullanılacak aksesuarların ihtiyacını motor gücünden sağlamaktır.

 Massey Ferguson Kuyruk Mil Aksamı Yedek Parçaları Nelerdir?

            Tüm araç modellerinde ve çoğu traktör modelinde de bulunmadığı için traktör yedek parça servisleri arasında bulunması ve temin edilmesi zor olan kuyruk mil aksamı, çeşitli nedenler ile bozulabilen ve aracın genel olarak çalışmasına engel teşkil etmeyen bir aksam olmaktadır. Genellikle dakikada 540 veya 1000 devir yapması için tasarlanan bu aksamlar için, birçok parça yedek servisler aracılığı ile temin edilebilir. Genel olarak yedek parçaları çarklardan oluşan kuyruk mil aksamı traktör yedek parça ağı için, teminler çoğu zaman zor olmaktadır. Genel olarak, kuyruk mil kapağı, kuyruk mil keçe yatağı, kuyruk mil dişlisi gibi yedek parçalar aranmakta ve satışı yapılmaktadır.