Ön Düzen Aksamı

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36

Ön Düzen Aksamı

Massey Ferguson Ön Düzen Aksamı

 Massey Ferguson Ön Düzen Aksamı Nedir?

            Traktör modellerinde mevcut olarak bulunan, ön düzen aksamı iki parçadan oluşan bir sistemdir. Aracın jant ve teker grubunu içine alan ile dingil ve akson grubunu içine alan bölmelerin tümüne ön düzen aksamı denmektedir. Bu aksam aracın hareketini sağlayan ve yakıt deposundan motora aktarılan enerjini harekete çevrilmesini, bu hareketin de tekerlere aktarılmasını sağlayan; birden çok karmaşık düzenekte ve oldukça sağlam maddeler ile üretilmiş parçalardır. Bu parçalar oldukça sağlam metal alaşımları ile imal edilmiştir ve aracın ön düzenini oluşturan şanzıman ve motor bölgesi ile tekerler arasında ki bağlantı yollarında kullanılmaktadır. Aynı zamanda araç içerisinde oldukça büyük bir öneme sahip olan ön düzen aksamı, en sık arızalar ile karşılaşılan bölümdür.

 Massey Ferguson Ön Düzen Aksamı Ne İşe Yarar?

            Her araçta bulunan ön düzen aksamı, massey ferguson marka traktör modellerinde diğer araçlara göre farklılıklar göstermektedir. Normal araçlar ve çoğu traktör modeline oranla gerçekten daha geniş ve büyük tasarlanana ön düzen aksamı, massey ferguson traktör modellerinde; aracın ön bağlantısının kurulmasında, teker ve jantların uyumlu bir şekilde hareket etmesinde, dingil ve akson içerisinde yer alan parçaların uyumlu bir şekilde hareket halinde olup işlevlerini yerine getirmesi konusunda oldukça önemli bir rol almaktadır. Aynı zamanda bu aksamlar aracın motor, şase ve teker grubu ile bağlantısını kuran önemli parçalardır.

 Massey Ferguson Ön Düzen Aksamı Yedek Parçaları Nelerdir?

            Genellik ile tüm araçlarda bozulmalara neden olan ön düzen aksamı traktör yedek parça ve aksesuarları temin edilmesi kolay ve her yerde kolaylık ile bulunabilecek parçalardır. Ürün yelpazesi ve traktör yedek parça servis ağı ile ünlü bir firma olan massey ferguson kullanıcıları, araçlarında oluşabilecek tüm ön düzen aksamı sorunlarında kolay ve hızlı bir şekilde yedek parça bulabilirler. Genel olarak araç içerisinde jant ve teker grubunda imal edilen parçalar: arka ağırlık civata pulu, arka ağırlık cıvatası, arka jant çemberi, ön teker bijonu olurken, dingil ve akson grubunda ön ağırlık çeki pimi​​​​​​​, ön ağırlık bağlantı çubuğu​​​​​​​, ön akson çolak kollu​​​​​​​ğu ​​​​​​​olmaktadır.