Radyatör Grubu

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36

Radyatör Grubu

Massey Ferguson Radyatör Grubu

            Fosil yakıtları içerisindeki motor yardımıyla enerji ve harekete çeviren makinelere motorlu taşıt denir. Hayatımızı kolaylaştıran motorlu taşıtlar içerisinde, birden fazla aksamı barındırır ve her biri birbirini destekleyen önemli ayrıntılardır. Bazı aksamlar güç üretirken bazı aksamlar motorun yakıt ihtiyacını karşılama görevini yürütür. Bunlar arasında devir daim yolu ile motor sıcaklığını ideal sıcaklığına kavuşturmaya yarayan radyatör grubu da aynı zamanda motorun performansına yardımcı olduğu gibi özellikle motorun aşırı ısınıp zarar görmesini engellemesi bakımından da önemlidir.

 Radyatör Nedir?

            Radyatör; ince kanalları bulunan ve bu ince kanallar yardımıyla, motorun devir daim suyunu soğutmaya yarayan, motora yardımcı aksamdır. İlk bakıldığında önemsiz gibi görünen bu sistem sağlıklı çalışmadığı durumlarda motorun aşırı ısınmasına ve bunun olağan sonucu olan motorun aşırı ısınmaya bağlı ciddi hasar alması söz konusudur. Bu nedenle motor sistemine yardımcı olan önemli aksamlardan biridir.

 Traktör Yedek Parça ve Aksamı Olarak Radyatörün Önemi

            Özellikle yaz aylarında hasat biçme, hasat taşıma, hasat öğütme ve işleme gibi işleri yapan traktörler için büyük önem taşıyan radyatör grubu, traktör yedek parça anlamında büyük öneme sahiptir. Yaz aylarında dışarıdan gelebilecek sıcak havanın araç traktöre olumsuz etkileyeceği düşünüldüğünde traktör için olmazsa olmaz aksamlar arasına girer. Bu nedenle büyük traktör markaları, traktör yedek parça üreten firmalar ve özellikle Massey Ferguson, radyatör grubu sistemlerine daha fazla önem vermiş ve traktör için en uygun şartlarda üretmiş ve en uygun yere konumlandırmıştır.

            Zorlu şartlarda ve şehirden uzak çiftlik ve kırsalda çiftçi ve hayvancıların eli ayağı olan traktörler, dayanıklı ve kaliteli olmaları gerekmektedir. Ancak o zaman dağlık ve engebeli arazilerde ve mevsimsel etkilerden daha az etkilenirler. Bazen motor gücünün zorlanacağı ve uzun süre çalışacağı da göz önüne alındığında bütün motor aksamı gibi motora yardımcı radyatör grubu aksamı da önem taşır. Motoru hızla soğutan radyatör işinizin daha hızlı ve zamanında olmasına yardımcı olacaktır.

 Massey Ferguson Yedek Parçası Kolay Bulunur mu?

            Tüm bunların yanında traktör yedek parça bulunurluğu da büyük önem taşır. Şehirden uzak yerlerde kullanılan traktörlerin arıza durumunda böylesine önemli aksamın hemen tedarik edilmesi gerekmektedir. Radyatör grubu yedek parça tedariği konusunda da en yaygın desteği, yıllardır Türkiye’de hizmet vermekte olan Massey Ferguson markası sağlamakta ve traktör sahiplerinin içini ferahlatmaktadır.