Şanzuman Aksamı

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36

Şanzuman Aksamı

Massey Ferguson Şanzuman Aksamı

            raktör ve çiftlik araçlarının öncüsü olan massey ferguson traktör modellerinde kullanıcılara sunulmuş üç farklı şanzuman aksamı bulunmaktadır. Bu aksamlar, traktörün her türlü arazide sorunsuz bir şekilde hız kazanabilmesi ve etkin bir biçimde çalışabilmesi için üretilen özel yapım şanzuman aksamı ve yapılarından oluşmaktadırlar. 

            Genel olarak massey ferguson 3 farklı şanzuman aksamını traktör modellerinde kullanmıştır. Bunlar; massey fergusonun kendi üretimi olan ve pazar payında traktör yedek parça ve imalatında oldukça söz sahibi Dyna-4, Dyna-6 ve Dyna VT olmaktadır. Üç farklı şanzuman sistemi de birbirinden farklı özelliklerde ve vites sayılarında ustalık ile tasarlanmış harika yapılardır. Pek çok anlamda piyasa üzerinde daha iyisi üretilmemiş olan bu yapılar traktörler için oldukça kullanışlı şanzuman yapılarıdır.

 Massey Ferguson Şanzuman Aksamı Ne İşe Yarar?

            Her türlü arazi yapısında sorunsuz bir şekilde hareket etmesi ve hız kazanabilmesi gereken traktör modelinde ki araçlar için şanzuman aksamının önemi oldukça büyüktür. Traktörlerde ve benzer araçlarda ki şanzuman aksamı; yüksek vites sistemi bulundurulması gereken ve bu sayede diğer araçlara oranla oldukça ağır olan bu araçların hız kazanmasını sağlayan ve hareket imkanını kolaylaştıran yapıda olmalıdırlar.

            Bu anlamda oldukça titiz bir çalışma sonucunda üretilen massey ferguson traktör modeli şanzuman aksamı 3 farklı opsiyonelde kullanıcılarına, yüksek hız ivmesi ve rahat bir hız verimi imkanı sağlayarak, aracın kolay idare edilmesini desteklemektedir.

 Massey Ferguson Şanzuman Aksamı Yedek Parçaları Nelerdir? 

            Firmanın genel olarak kullanıcılarına sunmuş olduğu, 3 farklı şanzuman yapısı bulunmaktadır. Bu sebeple de şanzuman aksamı traktör yedek parça imalatı ve bulunabilirliği, massey ferguson markası için oldukça yüksektir. 

            Ürünlerde Dyna-4, Dyna-6 ve Dyna VT olmak üzere üç farklı şanzuman yapısı kullanan, massey ferguson dirması: Dyna-4 şanzumanında 16 ileri ve 16 geri olamk üzere bulunan vites sistemi, Dyna-6 ve Dyna VT şanzuman yapılarında ise 24 ileri, 24 geri vites ve Eco taşıma özelliği ile birlikte oldukça kullanışlı ve sağlam altyapıda üretilen kombinler kullanılmıştır. Bu sayede hem araç parça servisinin artışı hem de aracın kullanımı kullanışlı bir hale gelmiştir.