Silindir Gömlek Grubu

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36

Silindir Gömlek Grubu

Massey Ferguson Silindir Gömlek Grubu

            Kanada'nın Newcastle Ontario şehrinde Daniel Massey tarafından 1847 yılında küçük bir tarım aletleri tamiri yapan bir atölye olarak kurulan Massey Ferguson'da daha sonraları tarım aletleri ve makineleri üretimi gerçekleştirilmeye başlandı. Massey Ferguson firması 1953 yılında Harris ortaklığı kurmuş ve böylelikle İngiliz Harry Ferguson Limited şirketlerinin birleşmesi sonucunda günümüzdeki güçlü bir tarım araçları markasına dönüşen Massey Ferguson şirketi haline dönüşmüştür.

 Traktör Yedek Parça İhtiyacı

            Traktörler ne kadar kaliteli ve dayanıklı üretilmiş olurlarsa olsunlar, ya da hangi dünyaca ünlü markanın ürettiği tarım cihazları olurlarsa olsunlar, tüm traktörler zamanla yedek traktör yedek parça ve aksamlarına ihtiyaç duyarlar. Bir traktörün dayanıklılığı ve kalitesi kadar önemli olan bir diğer önemli faktör Traktör yedek parça servislerinin çokluğunun mevcut olmasıdır.

            Traktörler belirli mekanik parçaları bünyesinde barındırmaktadır. Mevcut olan mekanik parçalar sayesinde pek çok yeteneği bünyesinde barındırırlar. Traktörler tarım araçları olmaları itibarı ile her türlü zorlayıcı şarta dayanıklı olarak üretirler. Ancak traktörün bünyesinde bulunan parçalar ne kadar kaliteli ve dayanıklı olurlarsa olsunlar belirli bir süre sonrasında bu parçalarda aşınmalar, kırılmalar gibi çeşitli tahribatlar ortaya çıkması sonucunda traktörler, kendilerinden beklenen yetenekleri yeterince sergilemeyecek duruma gelebilmektedirler.

            Böyle bir durumda da yedek parça ihtiyacı doğar. Yedek parça ihtiyaçları traktörün üretildiği markaların yanı sıra yan sanayi ürünleri olarak yedek parçalar piyasada yerini alır. Ancak yedek parça tercihini orijinal yedek parçalardan yana kullanmak en doğru seçim olacaktır. Çünkü orijinal Traktör yedek parçaları, tarım aracı için daha sağlıklı bir uyuma ve dayanıklılığa sahiptirler.

 Silindir Gömlek Gurubu Nedir ve Ne İşe Yarar?

            Silindir gömlek grubu ve çalışma prensibi; yanma odası, pistonlar ve segmanlar gibi parçaların çalışması sonucu mekanik enerjinin ortaya çıkmasını sağlar. Silindir gömlek grubu, ortaya çıkan yüksek basınca, termal ve mekanik güce karşı mevcut ölçülerini muhafaza edebilecek şekilde dayanıklı bir yapıya sahiptir. Silindir gömlek grubu ayrıca ortaya çıkabilecek korozyona karşı da dayanıklılığa sahiptir.

            Gerçekleşen yanma neticesinde meydana çıkan ısıyı soğutma kanallarına yönlendirmektedir. Silindir gömlek grubu, mevcut olan tüm hareket süreci boyunca pistonu tutmaktadır. Motor gövdesinin parçaları arasında yer almaktadır.