Su Donanım Aksamı

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36

Su Donanım Aksamı

Massey Ferguson Su Donanım Aksamı 

            Pek çok kişi tarafından bilineceği gibi su donanım aksamı araç içerisinde bulunan sıcaklığın dağıtılması ve soğutulması amacı ile çalışan elemanların tümüdür. Bu elemanlar sürekli vaziyette çalışmalıdır. Aksi bir durumda aracın kullanılması ciddi zararlar verebilir. Çünkü araç soğutulamadığında kısa süre içerisinde yüksek sıcaklıklara ulaşacaktır. Bu sayede aracın yanması ya da işlemez hale gelmesi kaçınılmazdır.

 Su donanım aksamı elemanları nelerdir?

            Su donanım aksamı elemanları devirdaim grubu ve radyatör ve vantilatör grubu elemanlarının tamamını kapsar. Bu elemanların arasına katılanlar arasında hortumlar ve muhtelif keçeler de bulunur. Massey ferguson modellerinde keçe sıklıkla rastlanmayan bir eleman olmakla beraber hortumlarının yüksek ısıya dayanıklı olması zorunludur. Aksi halde sıcak su dolaşım boruları eriyerek araç içerisinde dolaşımda ki suyu kaybedecektir. Bu sebeple de önem kazanmaktadır.

 Su donanım aksamı hasar gördüğünde ne yapılır?

            Araç içerisinde bulunan suyun tamamının kaybedilmesi halinde araç kesinlikle çalıştırılmamalıdır. Aksi halde motorun tamamen aşırı ısı sebebi ile çalışmaz duruma gelmesi olasıdır. Hasarın oluşması durumunda araç üzerinde hasarlı noktanın su kaybının engellenmesi gerekir. Bu durum kısa süreli olsa bile çok sakıncalıdır. Bu sebeple de hasarlı hortum ya da muhtelif traktör yedek parça modelinin değiştirilmesi gerekir.

 Su donanım aksamı parçaları uyumsuz olabilir mi?

            Massey ferguson ürünleri arasında uyumsuz ürün söz konusu değildir. Çünkü her model için ayrı parça kullanılması sebebi ile doğru parçanın seçilmesi oldukça kolay bir vaziyettedir. Bu sebeple de bu tür sorunla karşılaşmanız çok düşük bir ihtimaldir. Olası bir durumda parçanın uyumsuz olduğu tespit edilir ise parçanın kullanılmaması kişilere fayda sağlayacaktır. Traktör yedek parça modelleri bilindiği üzere standart normlar ile üretilmesi sebebi ile bahsedilen uyumsuzluk çok nadiren rastlanır.

 Su donanım aksamı nasıl monte edilir? 

            Bu ürünlerin montajı tam anlamı ile alanında uzman bireylerce uygulanmalıdır. Aksi halde küçük bir sızıntı bile ciddi sorunlara neden olabilir. Bu sebeple araç daha fazla hasara maruz kalabilir. Su donanım aksamı modelleri hassas parçalar olmaması nedeni kolaylıkla hasar almazlar ve dış etkenlere dayanıklıdır.