Su Kasnak Aksamı

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36

Su Kasnak Aksamı

Massey Ferguson Su Kasnak Aksamı Nedir?

            Motorlu taşıtlar birçok yapıdan meydana gelmektedir ve bu yapılar taşıt içerisinde birden çok farklı pozisyon ve görevde işlem yapabilmektedirler. Bu parça ve aksamlardan birisi de su kasnak aksamı olmak ile birlikte, su kasnak aksamı aracın motoru ile birlikte çalışan sistem olan radyatör sisteminin bir parçası olarak çalışmaktadır. Su kasnak aksamı, çeşitli girintilere ve çıkıntılara sahip; aynı zamanda çeşitli kasnak ve keçe yapılarının bulunduğu bir sistemdir. Araç radyatörü ile birlikte çalışan ve radyatör motorunun içinde bulunan su kasnak aksamı; araç içerisinde hem kütlesel hem de yapı olarak küçük bir ebatta bulunsa bile araç içerisinde işlev yapısı itibari ile önemli parçalardan birisi olmaktadır.

 Massey Ferguson Su Kasnak Aksamı Ne İşe Yarar?

            Tüm araçlarda radyatörün bozulması araç motorunun soğutulamaması ve motorun hararet yaparak istop etmesi, bunun ile birlikte geçici veya kalıcı süreler ile kullanılmaz hale gelmesine neden olmaktadır. Bu anlamda radyatörün işlevini devam ettirebilmesi amacı ile çalışan aksamlardan olan su kasnak aksamı, radyatör içerisinde dönüp dolaşan suyun; devir daim işlemini yapmaktadır. Hususi araçların yanı sıra, massey ferguson firmasının üretmiş olduğu massey ferguson traktör modellerinde araç motorunun büyük olması ve hararet yapmaya meyilli olması nedeni ile tüm radyatör ve su kasnak aksamının kusursuz bir şekilde tasarlanması ve buna uygun olarak parça üretiminin yapılması son derece de önemlidir.

 Massey Ferguson Su Kasnak Yedek Parçaları Nelerdir?        

            Radyatör dahilinde gelişen hasarlarda veya çarpışmalarda su kasnak aksamı çeşitli zararlar görebilmektedir. Bunun yanı sıra uzun süreli kullanım sonucunda oluşacak sürtünmeler de bu aksamın parçalarını aşırıp eriteceğinden, bu parçaların değişmesi gerekmektedir. Tüm traktör yedek parça ve servisi imalatı yapılan yerlerden elde edilebilecek parçalardan olan su kasnak aksamı, en çok piyasaya sunulan ve sipariş edilebilen; su kasnak aksamı traktör yedek parça ve aksesuarları: kasnak ara uzatma, kasnak diski, kasnak frezesi, kasnak frezesi boğazı, kasnak kapağı, kasnak saç tapa, kasnak saplaması, kasnak burcu, gibi aksesuar ve parçalar bulunmakta ve satışa sunulmaktadır.