Tesisat Grubu

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36

Tesisat Grubu

Massey Ferguson Tesisat Grubu Nedir?

            Tüm araç modellerinde çeşitli enlem ve boylamlarda, araç içinde farklı konumlarda yerleştirilmiş ve her birinin farklı bir işlevi olan birden çok tesisat grubu bulunmaktadır. Bu tesisat grubu tüm araçlarda bulunan ve koordineli bir şekilde aracın tüm elektronik aksamını birbirine bağlayan, araç sürücüsü veya operatör ile aracın işlevlerini daha rahat kullanabilmesini sağlayan sistemlerdir. Genellikle her biri fazla uzun olmayan, fakat güçlü ve sağlam metal iletkenler ile yapılmış, aynı şekilde dış katmanı güçlü yalıtkan maddeler ile izole edilmiş tesisat grubu, yıldırım şeklinde görüntüsü ile fazla karmaşık görünmeyen fakat birleşimi bir örümcek ağını anımsatan yapılardır. Aracın motor ve kaput bölümünde yer alan tesisat grubu, kaput ile araç arasında ki boşluklarda yer alır.

 Massey Ferguson Tesisat Grubu Ne İşe Yarar?

            Her araç modelinde düzinelerce bulunan tesisat grubu, aracın işlevlerine ve tipine göre değişkenlik göstermektedir. Bu anlamda çiftlik ve tarım ile ilgili araçlarda sayısı daha fazla olan tesisat grubu, massey ferguson firmasının; teknolojik bir altyapı ile ürettiği massey ferguson traktör modellerinde daha fazla ve daha karmaşık yapıdadır. Bu tesisat grubu, araç içerisindeki tüm bağlantılarda kullanılmaktadır ve asıl amacı araç arasında ki devresel bağlantının kurulmasıdır. Bugün her hangi bir aracın marş sisteminin çalışması ve bu ateşlemeyi motorlara iletmesi, selektör kolları, aracın sileceklerini çalışması gibi birçok önemli faktör, aynı şekilde tesisat grubu sayesinde sağlanır.

 Massey Ferguson Tesisat Grubu Yedek Parçaları Nelerdir?

            Çiftlik ve tarım araç gereçleri sanayisinde, belki en çok öneme sahip traktör yedek parça ağında tesisat grubu gelmektedir. Bir traktörün tek işlemi yolculuk; yani insan ve yük taşımacılığı olmadığı, aynı zamanda çeşitli aksesuarlar ve araçlar yardımı ile tarım faaliyetlerinin yürütülmesi de vardır. Bu anlamda araç ile aksesuarlar arasında ki tüm bağlantı tesisat sistemi ile yapılacağı için: traktör yedek parça ağında, tesisat sistemleri en yaygın bulunabilen parçalar arasındadır. Massey ferguson marka traktörler için sunulan yedek parçalar ise genellikle: ana çamurluk tesisatı, sigorta kutusu, komple kontak tesisatı, far tesisatı gibi ürünler olmaktadır.