Yağ Donanım Ve Kartel Grubu

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
TRAKTÖR YEDEK PARCALARI BULUNUR
500,00
MASSEY FERGUSON-165-285 YAĞ FİLİTRESİ
450,00
Site Ticaret
İlan Tarihi : 29.03.2018

Yağ Donanım Ve Kartel Grubu

Massey Ferguson Yağ Donanım Ve Kartel Grubu

Yağ donanım ve kartel aksamı nedir?

            Bilineceği üzere yağ donanım ve kartel grubu aracın sürekli hareket halinde olan parçalarının sürtünme karşısında direnç kaybetmesine olanak sağlayarak aracın daha rahat hareket etmesine olanak veren elemanlardır. Yağ akışkan ve kaygan bir sıvı olması nedeni ile motor bloğu içerisinde ve dolanarak muhtelif parçaların birbirine sürterek aşırı ısı oluşmasına da engel olması için kullanılır.

 Yağ donanım aksamının görevi nedir nasıl çalışır?

            Özellikle de aracın sürekli vaziyette yağlanmasının elle mümkün olmaması sebebi ile geliştirilen sistem araç motor bloğu içerisinde pistonların ve kam milinin sekmanların ve muhtelif parçaların birbirini aşındırmasını önlemesi ilk vazifesidir. Ekstra olarak yağ soğutma sıvısına da yardımcı olmaktadır. Yağ dolum haznesinden doldurulan yağ motor bloğundan süzülerek aracın alt tabanında bulunan kartele aktarılır. Kartel yağın sürekli vaziyette doğru dolaşımının sağlanması için sürekli mekanizmasından yağı geçirir ve yeniden motorun kullanması için önce filtreye yağı aktarır. Yap filtresi tarafından temizlenen yağ motor bloğuna gönderilerek tekrar kullanılır. Bu işlem aracın çalıştığı her saniye boyunca sürekli olarak tekrar halindedir. Bu sayede yağ donanım ve kartel grubu aracın çalışmasına olanak tanır.

 Kartel delinir ise ne olur?

            Kartel bilindiği üzere yağ havuzu olarak tanımlanır. Araç içerisinde bulunan bütün yağ bu hazne içerisinde toplanarak daha sonra dağıtılır. Delinmesi durumunda araç içerisinde hiç yağ kalmayacağı için araç ya aşırı ısınarak yanar ya da yine aşırı ısınma ve sürtünme nedeni ile kullanılamaz hale gelebilir. Bu sebeple de kartelin delinmesi durumunda aracın çalıştırılması oldukça sakıncalı bir durumdur. Traktör yedek parça modelleri arasında bulunan model mutlaka doğru olmalıdır. Doğru ürünü seçmenin en kolay yolu massey ferguson kullanıcı kitabını kontrol etmektir.

 Yağ donanım aksamı conta ve keçeleri olmazsa ne olur?

            Bu elemanların yerinde olmaması durumunda araç tüm yağı sızdırarak aracın çalışmaz hale gelmesine ön ayak olur. Traktör yedek parça ürünleri arasında doğru keçeyi seçmek için massey ferguson bu bilgileri detaylı şekilde araç sahipleri ile paylaşmaktadır. Bu sebeple de dikkatli davranılması kolaylık sağlayacaktır.