Yan Çeki Kol Grubu

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36

Yan Çeki Kol Grubu

Massey Ferguson Yan Çeki Kol Grubu

            Massey Ferguson kurulduğu günden bu yana sürekli gelişim gösteren bir markadır. Küçük bir tamir atölyesinden, çeşitli teknik özelliklerde ve kullanım alanlarına uygun traktör üretimine ve bu araçlar için yüzlerce traktör yedek parça üretimi yapan bir markaya dönüşmüştür. 

 Massey Ferguson sadece satışta değil, satış sonrasında da sizin yanınızda. Bunu nasıl mı yapıyorlar?

            Aslında sadece traktör için değil tüm mekanik araçlar için en önemli husus yedek parçadır. Yedek parça üreticilerinin üretim mantığı ise şu şekildedir; en çok ihtiyaç duyulan parçalar ve en çok tercih edilen markaların yedek parçaları her zaman daha fazla üretilir ve piyasaya sunulur. Yani, sahibi olduğunuz ürün eğer piyasada yaygın değilse, yedek parçasını bulmakta zorluk yaşayabilirsiniz. Üstelik yaşayacağınız tek sorun parçayı bulmak değil bir de ekonomik kısmı olacaktır.

            Şöyle düşünün; çok yaygın olmayan bir markadan edindiğiniz bir traktörünüz var. Ve traktörünüzün yan çeki kol grubu içerisinde bir parçaya ihtiyacı var. İlk yapacağınız muhtemelen traktör yedek parça üretimi ve satışı yapan yerleri araştırmak olacaktır. Aradığınız ürün traktör lastiği de olsa yan çeki kol grubu içerisinde yer alan bir parça olsa da her zaman doğru müdahale yetkili servisinden gelecektir.

            İşte yeni bir sorun oluştu! Yetkili servis. Almış olduğunuz markanın eğer geniş bir yetkili servis ağı yoksa yaşayacağınız zaman kaybı çok daha fazla olabilir... Tabi aracınız Massey Ferguson değilse! Bu araştırma süreci şanslıysanız kısa sürecektir ama her zaman işler yolunda gitmeyebilir ve her zaman ticareti şansa bırakmak doğru bir karar olmayabilir. O nedenle traktör yedek parça ağı ve yetkili servis ağı geniş olan Massey Ferguson markası, her zaman size destek olacaktır.

            Satış sonrası hizmet, ürünün özellikleri, performansı ve fiyatı kadar önemli bir konudur. Eğer geniş bir bayi ağı bulunmayan ve yedek parça desteğini sağlayamayan bir marka ile iş yapmaya çalışıyorsanız, işler sizin için oldukça zor olacaktır. Bu nedenle her zaman traktör yedek parça ve diğer tüm konularda sorun yaşamayacağınız markaları tercih edin. Hem uzun vadede oluşacak zararları azaltın hem de kazancınızı artırın.