Yan Yazı Ve Arma Grubu

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36

Yan Yazı Ve Arma Grubu

Massey Ferguson Yan Yazı Ve Arma Grubu

            İnsanlar bin bir emek ve zahmetle aldıkları eşyalarına büyük önem verir ve onu dış etkenlerden korumak için çeşitli önlem almaya çalışır. Özellikle yeni alınan eşyalarda sık gördüğümüz bu eylem bazen ise eski eşyaların dış aksamına yapılan bakım şeklinde de kendini gösterir.

            Bir eşyanın iç aksamının ve işlevselliğinin önemi kadar dış görüntüsü ve estetiğini de önemli olmuştur hep. O nedenle üretim yapan Massey Ferguson gibi büyük ve ünlü firmalar bünyelerinde tasarımcılar da barındırarak insanların bu ihtiyaçlarına karşılık vermiştir.

            Motorlu araçlar konusunda da büyük önem taşıyan bu durum sonucu, aracın dış bakım ve onarımı adına taşıt ve traktör yedek parça üretimi başlayarak insanların diledikleri gibi motorlu araçlarını değiştirme olanağı sağlanmıştır.

            Dört mevsim insanlığa hizmet eden motorlu taşıtlar sahipleri tarafından, kılıf örtmek, cila yapmak, korucu katman koymak, kapalı garajlarda saklamak vb. birçok yöntemle korunmaya çalışılmıştır. Bu zorlu şartlardan etkilenmek suretiyle en çok yıpranan ve zorlanan pek tabi ki traktörlerdir. Özellikle yan yazı ve arma grubu çabuk yıpranan traktörler zamanla estetik görüntüsünü yitirir ve bu durum traktör sahibinin pek hoşuna gitmez. Belki de traktörde, evinde geçirdiğinden daha fazla zaman geçiren traktör sahipleri, estetiğini kaybeden yan yazı ve arma grubu arayışına girerek traktör yedek parça üreten yerlere değiştirme yoluna giderler.

            Plastik ve metal üzerine baskı boya olarak üretilen yan yazı ve arma grubu, Massey Ferguson ve bu konuda isim yapmış birçok traktör yedek parça üreticisi yan yazı ve arma grubu aksamını kaliteli malzemeden yapsa da, zamanla birçok etkene bağlı olarak zarar görebilmektedir. Birkaç maddede şöyle sıralayabiliriz;

 Güneş; Özellikle yaz aylarında ve çoğu zaman açık alanda çalışmak zorunda kalan traktörler, güneşin yakıcı etkileri nedeniyle zarar görmektedir.

 Tozlanma; Çalışma şartları gereği sürekli toz içerisinde kalan traktörlerin, yan yazı ve arma grubu bu toza bağlı kalarak zarar görmektedir.

 Zorlu Şartlar; Çalışma koşullarının zorlu şartlarda olduğu traktörler, sürtme, vurma vb. sebeplerle çoğu zaman zarar görürler.

            Bu ve bunun gibi birçok sebebe bağlı kalarak zarar gören dış aksamda oluşan zararları ortadan kaldırmak için elinden geleni yapmak isterler. Bu konuda Türkiye’nin birçok yerinde servis hizmeti sunan Massey Ferguson, yan yazı ve arma grubu tedariki sağlayarak, traktörünün dış görüntüsüne önem veren çiftçilerin bu ihtiyacını karşılıyor.