Yapıştırıcı - Şaft - İstavroz Ve Gresörlük Aksamı

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Oynar başlık Şaft muhafazası
Oynar başlık Şaft muhafazası
İstanbul-Kağıthane
30,00

Yapıştırıcı - Şaft - İstavroz Ve Gresörlük Aksamı

 Massey Ferguson Yapıştırıcı - Şaft - İstavroz Ve Gresörlük Aksamı Nedir?

            Araçların motor kısmından başlayarak tekerlere kadar uzanan ve aracın hareket işlemi ile doğrudan doğruya teması bulunan aksam ve sistemlerden birisi de yapıştırıcı - şaft - istavroz ve gresörlük aksamı olarak bir arada toplanmıştır. Genel olarak aracın motordan başlayarak tekerler kadar uzanan aksamında yer alan bu parçaların oldukça önemi vardır. 

            Bu anlamda yapıştırıcı - şaft - istavroz ve gresörlük aksamı içerisinde yer alan şaft sistemi, araç motorundan çıkan gücün, vites kutusundan sonra tekerlere aktarılmasını sağlayan ve bu anlamda bağlantı olarak köprü vazifesi kurarken, istavroz ve gresörlük aksamları, aracın tekerlerinde yer alan aksamlar arasında yer alır. Temel anlamda sert ve dayanıklı malzemelerden üretilen bu parçalar; sert darbeler almadığı veya aşınmadığı sürece sorunsuz bir şekilde araç içerisinde ki görevlerine devam ederler.

 Massey Ferguson Yapıştırıcı - Şaft - İstavroz Ve Gresörlük Aksamı Ne İşe Yarar?

            Özellikle traktör modellerinde ve tarım araçlarında görevi pek anlaşılamayan yapıştırıcı - şaft - istavroz ve gresörlük aksamı, massey ferguson gibi ünlü bir traktör üreticisinin tüm massey ferguson modelinde ki traktörlerinde özenle ürettiği ve birçok testten geçirdiği parçalar arasında yer alır. Ucunda bulunan çeşitli çarklar ile birlikte; araç motorundan alınan hareket enerjisini tekerlere aktaran şaft ve aracın daha iyi manevra alabilmesi, sorunsuz bir şekilde viraj hareketlerini alabilmesi için kullanılan istavroz ve gresörlük, bu parçaların dikkatle bağlantı kurulmasında kullanılan yapıştırıcı; özellikle traktör modelleri olmak üzere tüm araçlar için önemli parça ve aksam yapılarının başında gelmektedir.

 Massey Ferguson Yapıştırıcı - Şaft - İstavroz Ve Gresörlük Aksamı Yedek Parçaları Nelerdir?

            Massey ferguson markasının üretmiş olduğu traktör modelleri başta olmak üzere tüm çiftlik araçlarında ihtiyaç duyulan yapıştırıcı - şaft - istavroz ve gresörlük aksamı traktör yedek parça ve servis ağı, araçlar için oldukça önemlidir. Genel olarak satışa sunulan traktör yedek parça ve aksesuarları arasında: tam eğri gresörlük, ara şaft pimi, sıvı conta, tek sivri şaft ara pimi gibi yedek parça ürünleri kullanılmaktadır.