Mayna

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Mayna

           Mayna kuşlar çok öter ve ot obur olan kuş cinslerindendir. Mayna türü kuşlarının çok fazla çeşidi yoktur. Mayna kuşları ayrıca gagaları sarı ve ayakları da sarıdır. Çok sempatik olan çok da zeki olan sevimli kuşlardır. İster evinizi ya da ister ofisinizi bu sevimli kuşlar ile süsleyebilirsiniz.

            Mayna çok şirin ve çok da akıcı konuşmaktadır. Mayna kuş türü hakkında daha çok ve daha fazla bilgi almak için sitemize giriniz. Mayna konuşmayı çok sever. Kafeste yaşamaktadırlar. En çok sevdikleri meyvelerdir. Kimi zaman etçil de beslenmektedirler. Kurtlu olan yemleri de oldukça çok sevmektedirler. Bundan hiç şüpheniz olmasın. Bu mayna kuşu Asya da çok meşhurdur. Bu maynaların ömürleri on fazla on yıldır.

            Maynaların ayakları sarı renktedir. Maynalar sürekli konuşmayı ve ötmeyi de çok severler. Mayna kuşunu tanımlayacak olursak siyah renkte, büyük ve gagaları da sarı renktedir. En çok yaygın olan kuş türüdür. Maynanın ötüşleri kimi zaman çığlık gibi, kimi zaman da flüte benzer ötüşü vardır. Maynanın beslenmesine gelirsek eğer dışarıda beslenirse solucan ve bıçak ile beslenmektedirler. Evde beslenildiği zaman meyve ve tohumları yemektedirler. Maynanın bakımını da söyleyecek olursak oldukça zeki olan bu kuşların yetiştirilmesi de oldukça da dikkat edilmesi gerekmektedir.

            Bazen kinci ve bazen de sevecen bir hale dönebiliyor. En kötü yönü de bu kuş türleri dışkılarını sıçratarak yapmaktadır. Ayrıca dışkıları da çok sulu olduğunu da özellikle söylemek isterim. Aynı zaman da etrafa karşı da çok kötü bir koku yayılır. Mutlaka her gün altını temizlemelisiniz. Her gün bu mayna kuşların altı temiz tutulmalıdır. Bu mayna kuşlarını besleyeceğiniz zaman bahçede ya da balkonda durması gerekmektedir. Aksi takdirde eviniz kötü kokuya da maruz kalabilir.

            Bu mayna kuşları çok iyi taklitler yapmaktadır. Herkesi taklitlerini yapabilir ve çok da neşeli olan ve etrafa karşı da neşe saçarak insanları neşelendirir. Evinizde bu kuşları besleyenler çok memnun kalmışlardır. Evinizde sizlere hem arkadaş hem de dost olacaktır. Sitemize girerek ve bu kuşların resimlerine de görebilirsiniz.