Mercan

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Mercan

Mercan Balığı Satışı

Mercan balıkları vücudu pullarla kaplı olan farklı renkleri bir arada bulunduran ama genelde açık tonların hâkim olduğu, büyük gözleri ve pembe lekeleriyle lezzetli bir balık çeşididir. Bu balık genelde deniz ürünleri yemekleri yapan restoranlarda ve evlerde sıkça kullanılır. Söz konusu mercan balığı çeşitleri mevcuttur ve çok geniş bir alanda yaşayan balıklardır. Özellikle derinli 250 metre olan deniz veya okyanusta yosunluk ve kayalık alanları tercih ederler. Buralarda üremeye devam ederler. Ortalama uzunlukları değişmekle beraber 24 cm civarındadır. Ama 91 cm olan çeşitleri de mevcuttur.

Mercan Balığı Temizlenmesi ve Pişirilmesi

Mercan balıkları yemeklerde sık tercih edilen balık türlerinden biridir. Eti oldukça kaliteli ve vitamin doludur. Omega3 bakımından zengin olan bu mercan balığı servis edilmeden önce çoğu büyük balık gibi detaylıca temizlenmeli ve pulları ayıklanmalıdır. Aksi halde kesici etki yaratabilir. Dışı yanında içi de iyice temizlenerek pişirilmelidir. Bunun yanında temizlendikten sonra sıra pişirmeye gelince farklı pişirme ve servis yöntemleri bulunur. Buharla pişirme, ızgara veya kızartma olarak servis edilebilir. Yanında bol yeşillik tavsiye edilir.

Balık Çeşitleri Satış ve Teslimat

Balık satışlarında çeşit ve tazelik konusunda fark yaratan firmada gıda üzerine işletmeler ya da bireysel olarak balık tüketmeyi sevenler dilediği balığı satın alabilir. Servis balıkları dışında akvaryum balıkları da firmada yer alır. Palyaço balığı gibi akvaryum balıkları yanında mercan balıkları da lezzet bakımından çok sevilmektedir.