Meyve Tohumları

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36

Meyve Tohumları

Her şeyin GDO lu olarak üretilmeye başladığı çağımızda organik meyve tüketmeyi kim istemez ki. Bunun için istersek kendimizde meyve tohumu alarak kendi meyvemizi kendimiz yetiştirebiliriz. Tohum almak için iki yöntem vardır. Ya hazır olarak satılan tohumlardan alarak ekme işlemine başlarız ya da meyvelerin olgunlaşma zamanlarında meyvenin kendisinden tohum alırız. Meyveden tohum alacaksak en iyi tohumu meyvenin en olgunlaşmış olduğu zaman alabilir. Böylece bu zamanda alınan tohumlar ile daha çabuk ürün elde ederiz.

Meyvelerimizin Olgunlaşması İçin Gerçek Gübre Almalıyız

Meyvelerimizin en iyi şekilde olgunlaşması ve en iyi şekilde verimi elde etmek için hakiki gübre kullanmalıyız. Genelde hayvan dışkılarından elde edilen bu gübre ile daha iyi olgun meyvelere elde edebiliriz. Organik gübreler meyvelerimiz için gereken tüm vitaminleri ihtiva ettiği için daha iyi meyveler elde etmemizi sağlar. Böylece iri lezzetli meyvelerimiz olabilir.

Meyve Tohumlarında İlaçlama Yapılması Gerekir

Meyvelerimizin tohumları ekilirken ilaçlama tekniği uygulanarak fideler zararlı bakterilerden korunmuş olur. Bunun için ilaçlı su ile ekim işi yapılmalıdır. Böylece daha sağlıklı ürünler elde etmiş oluruz. İlaçlama ile her türlü zararlı etkenlerden ürünümüz korunmuş olur.

Meyve Tohumu Alırken Kaliteye Önem Vermeliyiz

Kaliteli, olgunlaşmış meyveler elde etmek istiyorsak kaliteli tohum almalıyız. İyi bir tohum satın aldığımız da ekim sonrasında daha iyi verimler elde etmemizi sağlayacaktır. Kalitesiz tohumlar ile istediğimiz verimi, elde edemeyeceğimiz gibi boşuna emek harcamış oluruz.