Mono

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Mono

           Evde evcil hayvan besleyen birçok insan vardır. Bunlardan en çok tercih edileni de balıktır. Balık akvaryumda ya da küçük fanusların içinde beslenebilir. Akvaryumda besleyebileceğiniz birçok balık çeşidi vardır ve bu balıkları beslerken bazı dikkat etmeniz gereken noktalar vardır örneğin her balığın suyunun sıcaklığı ya da her balığın yemi aynı olmuyor bunlara çok dikkat edilmelidir.

            Balıklar genel itibari ile suda yaşayan canlılardır ve solungaç solunumu yaparlar. Balıklar yumurtlayarak çoğalırlar. Balıkların bakımı evde kimi zaman zor olsa sorumluluk sahibi bireyler için bu bir zevk haline bile dönüşebilir. Akvaryumda balık beslerken balıkların yeme alışkanlıkları çok önemlidir.

            Örneğin onlara gereğinden fazla yem verirseniz onları öldürürsünüz ya da akvaryumda birbiriyle düşman ya da agresif balıkları yan yana koyarsanız balıklardan büyük olanı küçük olanı yer tüm bu ayrıntılara dikkat ederek akvaryumda balık besleyebilirsiniz. Akvaryumda balık beslemek isteyenler için birçok çeşit vardır ve balıklar pet shoplarda satılmaktadır. Balıkların fiyatları türüne göre değişse de çok yüksek rakamlar değildir.

            Akvaryumda yaşayabilen bir tür olan mono balığı sıkça evlerde beslemek için tercih edilen bir balık türüdür. Mono balığı, hem etçil hem de otçul olarak beslenebilen bir hayvandır. Mono balığı, ıspanak, karides ve küçük balık yemleri ile beslenebilir. Mono balığı agresif bir balık türü olarak kabul edilse de bu balık sürü halinde yaşayabilir.

            Bu sürü en az beş üyeden oluşmalıdır. Mono balığı acı suda yaşayan bir balıktır. Akvaryumda beslenen balıklar için her 1 litre için suya 1 2 gram tuz eklenmelidir. Bu balığın bir başka özelliği de çabucak kokuyor olmalarıdır. Bu yüzden bakımına ve temizliğine çok dikkat edilmeli.

            Mono balığı, en fazla 27 cm uzunluğuna ulaşabilir. Mono balığı, 27- 28 derece aralığında yaşayabiliyor. Mono balığının yaşayabildiği ph aralığı ise 7 - 8 civarıdır. Mono balığı evde kolaylıkla beslenebilecek olan bir balık türüdür. Mono balığının, üçgen bir şekli vardır ama uzaktan dikkatlice bakmadığınızda bu şekil gözünüze kare gibi de gözükebilir.