Motor Aksamı

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
TRAKTÖR YEDEK PARCALARI BULUNUR
500,00
MASSEY FERGUSON-165-285 YAĞ FİLİTRESİ
450,00
Site Ticaret
İlan Tarihi : 29.03.2018

Motor Aksamı

Massey Ferguson Motor Aksamı

            İlk zamanlarda basit sistemlerle ve herhangi bir canlının gücünden faydalanılarak çalıştırılan makine ve makineleşme gün geçtikçe daha da gelişerek motor gücünden faydalanmaya ve performansını artırmaya devam ediyor. Enerjiyi makine enerjisine çevirmeye verilen isim olarak karşımıza çıkan motor her geçen gün makineleşmeyle birlikte gelişip, hayatımızın neredeyse her noktasında yer buluyor.

            Bu makine ve motorlar, ulaşımdan fabrika bantlarına, hatta evimizdeki birçok eşyaya da güç üretmenin yanı sıra tarım ve hayvancılık alanında da sıklıkla kullanılarak çiftçi ve hayvancının iş yükünü büyük oranda hafifleterek yapması gereken işlerde onlara yardımcı oluyor.

            Bugün tarım ve hayvancılık alanında birçok iş makinesi ve araç olmasına karşın çiftçinin hemen hemen birçok ihtiyacına tek başına karşılık verebilen traktör önemli bir yere sahiptir. Başta Massey Ferguson olmak üzere birçok traktör firması güçlü motor aksamı ile çiftçilerin ihtiyaçlarına cevap verecek türde birçok özellikte ve türde traktör üretiyor.

            İhtiyacına en uygun traktörü seçen çiftçi günlük hayatta, ulaşımdan tutun da çift sürme, taşıma, öğütme vb. birçok alanda traktör kullanarak günlük işlerini ve tarımsal faaliyetlerini yerine getiriyor. “Peki, bu kadar öneme sahip bir traktör neye göre seçilmeli?” Dilerseniz bu konuda birkaç ipucu vererek bu soruyu cevaplayalım.

 Traktör seçiminde nelere dikkat edilmeli?

            Traktör seçiminde öncelikle çiftçi ve hayvancının ihtiyaçları ve nerede kullanacağı bilinmeli ve buna göre bir seçim yapılmalı. Amacına uygun alınmayan bir traktör işlevselliğini büyük oranda kaybedeceğinden amaca uygunluk büyük önem arz etmektedir. Bunların haricinde dikkat edilmesi gereken özellikler şu şekilde sırlanabilir;

 Motor Aksamı ve Gücü? 

            Bir traktör taşıma ve çift sürme gibi ağır koşullarda çalışacağından motor aksamı da kaliteli ve güçlü olmalıdır. Massey Ferguson gibi yıllara meydan okuyan büyük markalar bu konuda ön plana çıkmaktadır.

 Traktör Yedek Parça İhtiyacına Karşılık Bulabilmeli

            Zorlu şartlarda çalışan ve sürekli yıpranan traktörler için öncelikli dikkat edilmesi gereken konulardan biri de “traktör yedek parça” ulaşılabilirliğidir. Çoğunlukla şehirden uzak bölgelerde kullanıldığından kolaylıkla bulunması büyük önem taşımaktadır.

 Kalite ve Dayanıklılık

            Hem motor hem de dış aksamı zorlu şartlara dayanabilmesi önemlidir. Bir defa alıp uzun süre kullanıldığı düşünüldüğünde dayanıklılık traktör seçiminde büyük önem taşır. Bu seçimlere dikkat edildiğinde tarımla yorulan çiftçi aynı zamanda sahip olduğu traktörün sorunları ile de zihnini yormayacağı için, kişiyi hem beden hem de zihnen rahatlatacaktır.