Motor İçi Parçaları

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36

Motor İçi Parçaları

Araba alma veya satma üzerine saatlerce konuşabilenler traktör satışları söz konusu olunca susabilirler. Çünkü konuyla ilgili değilseniz traktör dünyası oldukça değişik. Genelde otomotiv sektörünün kavramları geçerli olsa bile örneğin bütün traktörlerin mazotla çalışması bile başlı başına bir farklılık. Politik söylemlerde ve banka reklamlarında sık sık geçen çiftçinin mazot parası buradan kaynaklanıyor. Tarım aletleri sonuçta daha güçlü ve daha dayanıklı olmak zorundalar.

Gücü Motoruna Bağlı

Traktörün gücü bütün taşıtlarda olduğu gibi motoruna bağlı. Dizel makinelerin her zaman iş makinelerinde kullanıldığı ve traktörün de aslında bir çekici olduğu göz önüne alınırsa bu normal bir sistem. Yerli traktör motoru üretimi ise özelleştirme konusu içinde kaybolup gidiyor. Bunun yanında makine yedek parçaları üretimi ise daha kolaylıkla yapılıyor. Ağır sanayi üretimi konusuna giren dizel motorların yapımı bir ülke sanayisi için gurur duyulacak konulardan biri. Aksayınca konu ithalata kadar gidiyor ve bu da dışarıya ödenen para demek.

Kolay Bir İş Değil

Traktörlerin motorlarının çalışması ve çalıştıkça hırpalanmaları faaliyette oldukları alanlara da bağlı. Ormanda, pancarda, çeltikte, turpta, havuçta gibi ağır işlerde çalışmak traktörü ve motor içi parçalarını şüphesiz daha yoruyor. Sürek işi bunların yanında daha hafif duruyor. Özellikle ekim başlangıç olan Kasım aylarında başlayan tarlaların sürülmesi filmlerde gösterildiği kadar kolay bir iş değil. Gene de az gelişmişliğin göstergesi olan sabanla sürmenin yanında tarlalara traktörlerin girmesi her zaman sevindirici.