Mozaik Gurami

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Mozaik Gurami

Mozaik Gurami

Nefes aldığımız, yaşamımızı devam ettirdiğimiz kara parçasının üzerinde bizimle birlikte pek çok canlı yaşamaktadır. Hayvanlar âlemi son derece geniş bir alana sahiptir. Her canlı zor bir durum karşısında kendisine savunma mekanizması yaratır. Akvaryum balıkları arasında labirentli balıklarda da bu şekilde bir savunma mekanizması vardır. Mozaik Gurami balığı bunun en güzel örneklerinden biridir.

Mozaik Gurami Balığı

Mozaik Gurami balığı sahip olduğu labirent sayesinde son derece şanslıdır. Mozaik Gurami balığının labirentleri onun ek bir solunum organıdır diyebiliriz. Suyun içerisinde bulunan oksijen miktarında düşüş görüldüğü zaman bu organ devreye girer ve onlara yaşama imkânı sunar. Bu sayede Mozaik Gurami balıkları son derece kolay bir şekilde solunum yapabilirler.

Mozaik Gurami Özellikleri

Mozaik Gurami özellikleri ile oldukça tercih edilmektedir. Bu balıklar genellikle 10–12 cm boyunda olmaktadır. Mozaik Gurami balıklarının en önemli özelliklerinden biri hem etçil hem otçul bir yapıya sahip olmalıdır. Sahip oldukları bu yapı sayesinde son derece rahat bir şekilde beslenebilmektedirler. Mozaik Gurami balıkları genellikle durgun suya sahip olan akvaryumlarda yaşamayı severler. Kendi cinsinden olan balıklar ile son derece barışçıl bir şekilde anlaşabilir. Mozaik Gurami balığının erkeği suyun üzerine köpük şeklinde yuva yapar ve dişi Mozaik Gurami’ler yumurtalarını oraya bırakırlar. Suyun üzerindeki süs bitkileri onların üremesini oldukça kolaylaştıracak olan bir etken olacaktır.