Neon Tetra

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Neon Tetra

           Balık türlerinin şık mensuplarından birisi olan neon tetra birçok balık severin akvaryumunda kendisine yer bulmaktadır. Bu balık türü güney Amerikalıdır. Balık sevenlerin ya da sevmeyenlerin bile dikkatini cezbeden tür güzel bir görünüme sahiptir. Parlak renkleri taşıyan bu balık türü hoş bir görünüm sahibidir. Çok küçük akvaryumlarda beslenmemesi balığın hareket kabiliyeti ve vicdani bakımdan önemlidir.

            Akvaryumun yüksek aydınlatmaya sahip olmaması balık türü için önemlidir. Biraz loş ışığı seviyor bu türler. Daha huzurlu ve kendilerini güvende hissetmelerini sağlamak istiyorsanız akvaryum boyutlarını büyütün. Neon tetra türünde yeşil, altın ve siyah renk türleri bulunmaktadır. Bu balık türü beslenmesi ve bakımı özen isteyen bir tür olmasına rağmen severek besleyeceğiniz bir tür olma özelliğine sahiptir. Siz de bu tür ile akvaryumunuzu daha güzel bir hale getirebilirsiniz.

            Loş ışık ortamlarını ve geniş akvaryumları seven bu güney Amerikalı güzel bir görüntü kazandıracaktır akvaryumlarınıza. Bu türün bakımı biraz özen istemektedir. Asidik bazlı su bu balıkların hoşlandığı sudur. Bunun için 5 ile 7 arasında PH ayarlaması yapabilirseniz daha güzel olacaktır. 20 derece ya da 26 derece su sıcaklığında yaşamayı sever neon tetra cinsi. İdeal su derecesi ve PH değerini bulmaya çalışmak daha iyi olacaktır. Suyunun sık sık yenilenmesi balığın alıştığı ortamı sağlamanıza yardımcı olacaktır.

            Neon tetra beslenmesi için etçil ve otçul beslenme yöntemlerinden faydalanabilirsiniz. Yemler, su piresi ve ya kurt bu türün beslenmesini sağlayabilir. Yem yeme için biraz alışma süresi olabilir. Yine hatırlatmak gerekir loş ortam yaratmanızda fayda var. Çünkü aşırı ışık balıklar üzerinde olumsuz etki yapabilir.

            Bu balık türünü beslemek için biraz dikkatli davranmanız yeterli olacaktır. Neon tetra türleri beslenme konusunda pek sıkıntı çıkarmaz. Suyunu iyi ayarlamak ve zamanında değişimini yapmak yeterli olacaktır. Siz de ideal bir alan sunarak bu balıkların keyifli görüntüsü ile hoş zaman geçirebilirsiniz. Bu türü beslemek istiyorsanız iyi bir tercih olacağını söylemek pek yanlış olmaz.