Noktalı Vatoz

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Noktalı Vatoz

Noktalı Vatoz Balıkları

Çöpçü balıklar içerisinde beslenebilen balık cinsleri içerisinde noktalı vatoz balıkları genel itibariyle sakin ve saldırgan olmayan türlerle akvaryumlarda büyütülebilirler.

Beslenme şekiller incelendiğinde herbivor, otçul kısmındandır.

Üreme konusunda detaylı bilgi bilinmemektedir. Bu açıdan nasıl üredikleri ve soylarını nasıl devam ettirdikleri konusunda net bir bilgi bulunmamaktadır.

Bakımları için gereken şartlar az asitli yumuşak sulardır. Suyun sıcaklığının 22- 28 derece arasında olması yeterlidir.

Akvaryum genişliğinin en az 120 cm civarında olması gerekmektedir. Çok küçük hacimde olana akvaryumlar tercih edilmemelidir. Yaşamlarını rahat sürdürecekleri alanda akvaryum seçimleri en uygun olanıdır. Bunun için geniş hacimli akvaryumlar tercih edilmesi gerekmektedir.

Beslenmeleri İçin Özel Olarak Önem Gösterin

Her balık çeşidinin kendine has beslenme şekli olduğu gibi noktalı vatoz balıklar da beslenme açısından özel önem gösterilmesi gereken balıklar içerisindedir.

Bu balıkların uzun süre yaşaması ve ömürlerinin uzun olmasını istiyorsanız beslenme şekillerine uygun olarak beslemelisiniz.

Sadece suyunu değiştirmek ve akvaryumun genel temizliğini yapmak sağlıklı olarak yaşamlarını sürdürmeleri için yeterli değildir.

Bu balıkları saydığımız uygun şartlarda ve uygun besleyerek yaşamlarını sürdürmelerine yardımcı olmalıyız.

Güzel Bir Akvaryum Balığıdır

Gereken şartlara dikkat edildiği takdirde çöpçü noktalı vatoz balıkları akvaryumda besleyebileceğiniz güzel bir akvaryum balığıdır.

İstenilen uygun şartları ayarladıktan sonra balığınızı gönül rahatlığı ile uygun şekilde besleyip kaliteli olarak yaşamlarını sürdürmesini sağlayabilirsiniz.