Orak makineleri

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
2008 GALLİGNANİ 5690 GOLD
25.000,00
Ekin Biçme Makinası
Ekin Biçme Makinası
Burdur-Burdur
6.000,00
sok kampanya
sok kampanya
Tokat-Niksar
11,00
Ismail
İlan Tarihi : 04.09.2016
ORAK MAKİNESİ
ORAK MAKİNESİ
Afyon-İhsaniye
0,01
Efrail Keskin
İlan Tarihi : 22.02.2016
Orak Makinesi
Orak Makinesi
Burdur-Burdur
5.500,00
Erhan Esdirici
İlan Tarihi : 21.02.2015

Orak makineleri

Orak makineleri tahıl tarımının vazgeçilmez tarım aletlerinden bir tanesidir. Türkiye de tahıl tarımıyla uğraşan çiftçilerin kullandığı bu makineler çiftçilerin ektiği tahıl ürünlerini biçerek onları demet haline dönüştürmektedir.

Orak makinesi tarafından demet haline dönüştürülen tahıl ürünleri tarlanın içerisine öbek şeklinde geri bırakılmaktadır.  Orak makinesinin birden fazla çeşidinin mevcut olduğunu söyleyebiliriz. Tarım aletleri arasındaki özelliğini ise ürünleri biçip, demet haline getirip, tarlanın içerisine öbekler şeklinde bırakmasıyla koruyor.

Orak Makinesinin Parçaları Özel Olarak Üretiliyor

Tarım makinelerinin üretimi esnasında kullanılan aletlerin özel olması, makineleri hemcinslerinden ayıran bir özellik haline geliyor.  Türkiye de üretilen orak makinesinin parçaları da özel olarak seçilmektedir.

Bu parçalara bir göz atacak olursak; Kuyruk mili bağlantı şaftı, kayış- kasnak sistemi, şaft muhafazası ve tespit zinciri, kesici bıçaklar ve bıçak laması, üç noktada askı sistemi ve çatı, tabla boşaltma düzeni ve kumanda ipi, tabla, kanat ve taraklar, destek ve ayar tekerleri orak makinesini oluşturan parçalardır. Tarım makineleri bu şekilde birbirinden ayrılmaktadır.

Orak Makineleri Çalışırken Dikkat Edilmesi Gerekiyor

Orak makinesini kullanırken elde etmek istediğiniz başarıyı yakalamak için makineyi oldukça hassas bir şekilde ve doğru bir düzende kullanmanız gerekiyor. Özellikle makinesinin hareketi esnasında kayış-kasnak düzeneğine yaklaşmamalısınız.

Üzerinize giydiğiniz kıyafetler dar ev sarkmayan özellikte olmalıdır. Orak makineleri kullanım esnasında çok fazla toz çıkardığından, kullanırken maska kullanmanızda yarar vardır. Tahıl tarımında başarılı olmak istiyorsanız bu makineyi satın almak ve doğru bir şekilde kullanmak yeterli olacaktır.