Oranda

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Oranda

Oranda Akvaryum Balığı

İlginç bir görünüme sahip olan oranda akvaryum balıkları özellikle baş yapısıyla dikkati çekmektedir. Başındaki yapı hassas bir yapıya sahiptir.

Bu balıkların bakımları için özel bir deneyim gerektiği için balık yetiştirmek konusunda tecrübesiz olanlar için tavsiye edilmemektedir. Zamanla balık bakma konusunda deneyim kazandıktan sonra düşünülebilir.

Karakter Özellikleri

Karakter özellikler incelendiğinde bu balıkların barışçıl özelliklere sahip oldukları gözlemlenmiştir. Bu açıdan bu balıkları ortama uyum sağlamaları düşünülmektedir. Saldırgan davranışları olmayan bu balıklar diğer barışçıl balık türleri ile bir arada bulundurulabilir.

Farklı türlerdeki balıklarla bir arada yaşatmak için her balık hakkında bilgi sahibi olmak gerekir ve hangilerinin barışçıl hangilerinin saldırgan yapıda olduklarını öğrenmek gerekmektedir. Bu açıdan oranda balıkları karakter özellik açısından barışçıl bir yapıya sahip olduklarından kendileri gibi aynı özelliklere sahip balıklar incelenmelidir.

Bakımları Nasıl Yapılmalıdır?

Bakımları konusunda özen gösterilmesi gereken bu balıklar beslenirken verilecek olan yemler ezilerek verilmelidir. Beslenme açısından yaprak yem veya pond yem tercih edilebilir.

Balıkların beslenmesinde aşırı yemlemeye gidilmesi bu balıkların bağırsaklarını çok kötü etkileyebilir. Bunun için yemlere azar azar ve ezilerek verilmelidir.

Fanus İçinde Yaşamaları Uygun Değildir

Yaşamaları için gerekli olan özellikte akvaryumlar tercih edilmelidir. Oranda akvaryum balıkları fanus içinde yaşatılmaya zorlandıkları vakit çoğunun öldüğü gözlemlenmiştir. Bu açıdan yaşamlarını doğru bir şekilde sürdürebilmeleri için uygun özellikte akvaryumlar tercih edilmelidir.