Ördek

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Ördek

Ördekler görünümü güzel hayvanlardır. İnsanların dikkatini üzerlerine çekerler. Genelde su birikintisi olan piknik alanlarında yaşarlar. Hayvanlar âleminden ördşklerin sesleri insanların ilgisi çekmektedir. Ördekler göl ve bataklık kenarlarını çok severler. Bunun yanı sıra hızlı akan nehirlerde ve denizlerde de yaşayan türleri vardır. Yassı gaga ve perdeli ayaklara sahiplerdir. Sesleri insanların hoşuna gider. Vak vak gibi bir ses çıkarırlar. Ördeklerin tüyleri çok yumuşaktır. Ördekler canı yakın ve sevecen bir hayvanlardır. Ördeklerin beslenmeleri kolay olduğu için rahatlıkla evde beslenebilirler. Evcil ördekler yeşilbaş denen yabani ördek türünden üretilmiştir. Piknik alanlarındaki göllerde veya bataklıklarda yaşayan ördekler insanların göle attıkları ekmek parçalarından beslenirler. Ördekler çok iyi bir yüzücüdür. Ördekler hem karada hem su birikintisinde yaşabilirler. Ördeklerin derilerinin altında kalın bir yağ tabakası bulunur. Bu da ördekleri soğuktan korunur.

Ördekler Ne İle Beslenir?

Ördekleri beslemek basittir. Bu yüzden ördekler evde beslenebilir. Piknik alanlarındaki gölde yaşayan ördekler insanların attıkları ekmek parçacıklarıyla ve gölde yaşayan ufak balıklarla beslenirler. Denizde ve hızlı akarsularda yaşayan ördekler küçük balıklarla beslenirler. Ördekler yiyecekleri genelde ıslak olarak yerler. Ayrıca ördekler mısır, arpa, buğday gibi yeşil yemlerle de beslenebilirler.

Ördekler Yenir mi?

Hayvanlar âleminden ördekler genellikle yenmek için beslenirler. Ördeklerin kendisi yenebildiği gibi ördeklerin yumurtası da yenilebiliyor. Ördeklerin eti yumuşak ve lezzetlidir. Bu yüzden birçok kişi örnek besleyip yiyebilir.