Örümcek Maymun(Vervet)

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Örümcek Maymun(Vervet)

            Bu vervet maymununun yaşamı Afrika’dır. Ormanlık yerlerde yaşamayı severler. Taklit yapma yetenekleri de yüksektir. Kaşları ve yanaklarını kaplayan beyaz bölge vardır. Bu vervet maymunu sıcak ortamda yaşamayı çok severler. Genelde siyah renkte bulunurlar. Ayrıca elleri ve ayaklarının rengi yeşildir. Vervet maymunları on üç yaşına geldikleri zaman sağlık problemleri ortaya çıkmaya başlar.

            Bazen sinirli ve bazen de sevimli olabiliyorlar. Vervet maymunları yavrularını çok severler ve oldukça da yavrularına karşı ilgili olmaktadırlar. Bundan kesinlikle emin olabilirsiniz. Vervet maymun hakkında daha çok ve daha da detaylı bilgiler almak isterseniz sitemizi inceleyiniz. İşinize yarayacak bilgiler bulacağınızdan hiç şüpheniz olmasın. Vervet maymununun gelecek olursak sürüngen, tohum, mantar ve kuruyemişler tüketmektedirler.

            Bu hayvanlar kesinlikle avlamazlar. Mevsime göre yiyecek tükettiklerini de özellikle söylemek isterim. Daha çok sürü olarak yaşamaktadırlar. İnsanlara da çok benzedikleri saptanmaktadır. Bilimsel olarak da denenmiştir. Sitemize girdiğiniz zaman da bu hayvanların resimlerini görebilirsiniz. Bu hayvanların beslenmesine gelecek olursak eğer muzla beslenmektedirler. Muzu çok severler ve muzdan asla vazgeçemezler.

            Muzla beslendikleri için insanlara bu yüzden de masraflı olabilir. Bakımı için ise her zaman temiz olmalıdırlar. Aksi takdirde terledikleri zaman çok kötü kokabiliyor. Bu yüzden de özellikle yaz aylarında mutlaka her gün yıkamalısınız. Bu tür hayvanlar besleyecekseniz yaz aylarında her gün yıkamanız gerekmektedir. Sinirlendiği zaman insanlara saldırabilen ve kavga edebilen bir hayvandır.

            Eğer isterseniz insanlar gibi bu hayvanlara kıyafet de giydirebilmeniz mümkündür. Koşmayı ve zıplamayı çok sevmektedirler. Bu hayvanı beslemek asla eziyet değildir. Alıştığınız zaman inanın hiç de zor gelmeyecektir. Bakımı ve beslenmesi o kadar zor değildir. Sizlere dost ve arkadaş olacaklardır. Renkli ve eğlenceli zamanlar geçireceksiniz.

            Sizler bu hayvanlar sayesin de çok mutlu olacaksınız. Bu hayvanlara sıcaklığınızı ve ilginizi hissettirdiğiniz zaman aynı şekilde bu hayvanlarda sizlere ilgili ve sıcakkanlı davranacaklardır. Ama bu hayvanları sinirlendirdiğiniz zaman aynı şekilde sizlere karşı sinirleneceklerdir. Bu duruma düşmemek için onlar ile iyi anlaşmalısınız.