kedi-Oyuncak

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Hartz Parlak Kedi Oyuncağı Sesli Top 3 Lü
12,90
Markapet
İlan Tarihi : 11.02.2017
Trixie kedi oyuncağı, tüylü sopa 50cm
15,30
Markapet
İlan Tarihi : 11.02.2017

kedi-Oyuncak

Kedi Oyuncakları

Evimizde beslediğimiz ve aileden biri olarak gördüğümüz bu sevimli hayvanların oyun oynama isteği hiç bitmez. Petshop mağazalarından özenerek aldığımız oyuncaklarla bazen oynamayabilirler. Kedi oyuncağı olarak ilk başta yapmanız gereken kedinizin severek oynayacağı doğru oyuncağı bulmalısınız. Bunun için kedinin yaşı, cinsi, cinsiyeti de alacağınız oyuncak için çok önemlidir. Erkek kediler fare oyuncağı ile oynamaya bayılırken dişi kediler top şeklindeki çıngıraklı oyuncağı çok severler.

Kedilerin en sevdiği oyuncaklar

Petshoplar da satılan birçok kedi oyuncağı çeşitleri bulmak mümkündür. Örneklemek gerekirse ipli fareler, kedi oyun topları, çıngıraklı küçük top, tüylü fare oyuncağı, zilli top, tahta saplı kedi oltası, kuyruklu fare oyuncağıdır. Kedilerin en sevdiği ise ipli fare oyuncağıdır.

Kedilerin psikolojisi oyuncakla düzelir mi?

Kedileriniz mutluluğu için onlarla gün içersinde mutlaka oyun oynamanız gereklidir. İlgi gösterdiğiniz kedilerin her zaman daha mutlu olacağını göreceksiniz. Kedileriniz bazen karanlık yerlere sığınıp oradan çıkmak istemiyor, asabi davranıyorsa, ayağı ile yemeğini kapatıyorsa, pencereden bakıp uzun uzun miyavlıyorsa, kulaklarını geriye çekmişse, yere yüzünü yaklaştırıp öksürüyorsa ve kuyruğunu bacaklarının arasına almışsa kediniz çok mutsuz demektir. Bu tür sorunlarda kedi oyunları onları tekrardan neşelendirecektir.  

Kedi Oyuncakları İle Kediler Mutsuzluktan Kurtulur

Bu durumda yapmanız gerekenlerin başında kedinizi bir iki saatliğine dışarı çıkarmalısınız. Kedinizin hemen mutlu olduğunu hareketlerinden anlayabilirsiniz. Oyun oynamaktan mutlu değilse seçtiğiniz oyuncağın büyük etkisi vardır. Oynamaktan haz alacağı bir kedi oyuncak türü bulmalısınız. Kediler bütün gününü oyun oynayarak geçirse de oyundan asla bıkmazlar.