Pamuk Biçerdöver

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Pamuk Biçerdöver 2 yıllık Acil Satılıktır
500.000,00
Suat Çelebi
İlan Tarihi : 30.01.2015

Pamuk Biçerdöver

Pamuk Biçerdöver

Tarım alanında gün geçtikçe farklı makinelere yer verilmektedir. Bu makineler sayesinde tarımda iş gücüne gerek kalmadan oldukça hızlı bir şekilde iş ve işlemler yerine getirilebilmektedir. İş gücünün azaltılması ile maliyetler oldukça düşmektedir. Bunun yanı sıra makineler daha hızlı iş gördüğü için zamandan da tasarruf sağlanmaktadır. Pamuk hasadının el yardımı ile yapılması istenilen sonucu vermemektedir. Gerektiği gibi temiz toplanamayan pamuklar için bir kez daha işlem yapılması gerekmekteydi. Fakat tarım aletlerinin gelişip değişmesi sayesinde artık hem vakitten hem nakitten hem de mahsulden yana oldukça büyük kar elde edilmektedir.

Pamuk Biçer Döverin Faydaları

Pamuk biçerdöverin piyasada yaygın kullanılması sayesinde pamuk piyasasında canlanma yaşanmıştır. Pamuk Biçedöverler genel olarak en kötü koşullarda bile 5,4 km / h oranında hasat yapabilme mekanizmasına sahiptir. Makinedeki kolay bağlantı seçenekleri sayesinde çok hesaplı bir duruma gelmektedir. Operatör kabininin bulunduğu pamuk biçerdöverlerinde kendi yürür ibaresi kullanılmaktadır. Bu sayede daha düşük yakıt performansı kolayca sağlanmaktadır. 32,8 m3 oranında sepet hacmi bulunmaktadır. 28 cm aralıklar ile toplama işlemleri gerçekleştirilir.

Pamuk Biçerdöver Makinelerinin Sağladığı İmkânlar

Genel olarak bir traktör ile çekilen bir de kendi yürüyen olarak iki farklı pamuk biçerdöver bulunmaktadır. İkisinin de ortak özelliği iş gücünün azaltılması ve daha kaliteli hasat’ın alınabilmesidir. Doğa şartlarından etkilenmeden kolaylıkla pamuk toplama işlemi yapılır.