Pamuk toplama makinası

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
TEMİZ 5 SIRALI CASE IN 2005 MODEL
TEMİZ 5 SIRALI CASE IN 2005 MODEL
Şanlıurfa-Şanlıurfa
310.000,00

Pamuk toplama makinası

Pamuk Toplama Makinası

Pamuk toplama makinesi, pamuk tarımının yapıldığı şehirlerde insan gücünün yerini almıştır. Öyle ki 20 dekarlık bir pamuk tarlası alanı, pamuk toplama makinesiyle sadece 1 saat içerisinde toplanabilmektedir.  Daha kısa bir süre içerisinde çiftçiler hasatlarını toplayarak maddi ve manevi kar edebilmektedir.  Teknolojinin gelişim göstermesiyle birlikte pamuk sektöründe de bu makinalar sayesinde büyük bir gelişim gözlenmiştir.Tarım aletleri de bu şekilde gelişiyor ve ihtiyaçtan fazlasını karşılar duruma geliyor.

En Çok Tercih Edilen Tarım Makinaları

Pamuk makineleri arasında en çok tercih edilenler 4,5 ve 6 toplama kapasitesine sahip olanlardır. Bu ünitelerden her biri birer sıra pamuk toplamaktadır. Makinenin etrafında dönen iğler pamukları yakalamaktadır. Daha sonra sıyırıcı plakalar iğleri pamuklardan ayırmaktadır. Hava akımı kullanılan bu makinelerde pamuklar sepetlere aktarılmaktadır. Bu şekilde pamuk toplama işlemi 4 ya da 5 saat yerine 1 ve 2 saate indirgenmektedir. Tarım makineleri bu şekilde pamuk üreticilerinin yüzünü güldürüyor.

Pamuk Toplama Makinası Pamuk Tarımının Olduğu Her İlde

Bugün pamuk tarımının mevcut olduğu her ilde pamuk toplama makineleriyle karşı karşıya kalabilirsiniz. Pamuk tarlanız varsa ve yeterli işçiye sahip değilseniz size günün her saatinde kaliteli hizmet verebilecek pamuk toplama makinası tavsiye edebilirim. Bu şekilde işçi maliyetiniz ve işe ayırdığınız zaman en aza inecek, daha çok hasat toplayıp daha hızlı bir hizmet verebileceksiniz.