Pengasus

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Pengasus

Pangasus Akvaryum Balıkları

Akvaryum balıkları olarak bilinen pangasus akvaryum balıkları Hindistan bölgesi civarında yaşayan bir tür balık çeşididir.

Beslenmelerinde genel olarak etçil olarak beslenirler.

Kendi türleri içerisinde genelde barışçıl davranış sergilerler. Genel olarak ta bakıldığında saldırgan olmayan davranış biçimi sergilemektedirler.

Pangasus Balıkların Cinsiyetleri

Cinsiyetleri incelendiğinde pangasus balıkların cinsiyetleri zor ayrılmaktadır. Dişi olanların yüzgeç kısımları daha geniştir. Buna bakarak balıkların dişimi yoksa erkek mi olduklarını anlayabilirsiniz.

Davranış Biçimleri Nasıldır?

Dışarıdan bakıldığında köpek balığını andıran yapıları vardır. Bu açıdan çok saldırgan bir hava oluştursalar da aslında tam tersi barışçıl bir yapıya sahiptirler.

Yüzerken gelişigüzel nasıl yüzdükleri tam bilmezler. Kontrolsüz ve çok hızlı yüzdükleri için dışarıya fırlayacakmış izlemini verse de dediğimiz gibi aslında sakin ve barışçıl bir yapıları vardır.

Pangasus Balıkların Beslenmesi Nasıldır?

Beslenme konusunda Pangasus balıklar etçil olarak beslendiklerini belirtmiştik. Bu balıklar dip yemine gereksinim hissederler. Eğer akvaryumda yosun oluşmamışsa granül olan yemlerle beslenme takviyeleri yapılmalıdır. Bu açıdan beslenmeleri için gereken  aşartlara dikkat edildiğinde ömürleri 10 yıl kadar olabilmektedir.

Akvaryum Özelliği Ne Olmalıdır?

Balıkların beslenmesi için gereken şartlar sağlandıktan sonra akvaryum hacminin de en az 2000 LT seviyesinde olacak ölçüde olması gerekir. Suyun sertliği ortanın biraz üzerinde olması yeterlidir. Sıcaklık ise 22- 28 derece arasında olması yeterlidir.

Üremeleri Nasıl Olur?

Üremeleri genel olarak düz yumurta dökerek ürerler. Pangasus balıkların üremeleri doğal şartlarda daha iyi olduğu için akvaryum ortamında üremeleri zor olmaktadır. Bu açıdan üreme konusunda doğal ortamları gereklidir.