Plus 70 C

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Plus 70 C

Güney Kore menşeili LS traktörleri Türkiye' de Anadolu Motor bünyesinde faaliyetlerini sürdürmektedir. Ülkemizde yeni sayılan LS traktörleri yüksek kalitesi ile hemen fark edilmeye başlanmıştır. IVECO marka motor kullanılan LS Plus 70 C de ayrıca birçok sistem mekanik olmak yerine elektronik yapılması tercih edilmiştir.

Teknik özelliklerini incelediğimiz traktörde karşımıza çıkan manzara şu şekildedir. Motoru dizel ve yukarıda da bahsettiğimiz gibi Euro III standartlarında Iveco markadır. İtalyan motoru ve Güney Kore teknolojisi ile donanmış olan bu traktör, 72 beygir 320nm tork gücü ile kalıbına sığmayan bir traktördür. Ayrıca Turboşarj ile de desteklenen bu motor aynı standartlardaki diğer motorlara göre biraz daha fazla performans sağlamaktadır. Ayrıca hem su hem yağ soğutmalı sistemi ile motoru. En zor anlarında bile ısısını dengeleyerek performans kaybı yaşanmasını engellemekte ve motorun ömrünü uzatmaktadır.

4 silindir ve 3.2 litre silindir hacmi ile mükemmel performansı maksimum 2200 d/d motor devri yaparak koruyan LS Plus 70 C, 100 litrelik yakıt deposu ile de gün boyu hiç durmadan çalışmayı başarmaktadır. Bağımsız kuyruk mili sistemine sahip olan LS Plus 70 C, 540, 750 ve 1000 d/d kuruk mili devri ile kendisi ve ya kendisinden üstün modellerde bile olmayan bir özelliğe sahiptir. Elektro hidrolik kontrol sistemi ile de bu durumunu taçlandırmıştır.

Güç aktarım sistemi ile de alkış alacak niteliklere sahip olan traktör özellikle 20 ileri ve 20 geri senkromeçli vites sistemi seçeneği ile motorun gücünün tamamını kayıpsız bir şekilde aktarmayı amaçlamaktadır. Powershift özelliği opsiyonel sunulan LS Plus 70 C' de sürüngen vites özelliği standart olarak bulunmaktadır. Minimum 0,16 km maksimum 36,7 km hız sınırına sahip olan traktör, ileri geri hareketi tek bir hamle ile sağlayan senkron mekik sistemine sahiptir. Dört tekerlekte etkili arka tarafta yağ banyolu ön tarafta kuru disk tipi fren sistemi ile donatılmıştır.

Üç noktadan askılı arka hidrolik sisteminde piston kullanılan LS Plus 70 C' nin maksimum kaldırma kapasitesi tam olarak 3400 kg olarak ölçülmüştür. Hidrostatik direksiyon ve autolift özellikleri ile göz dolduran traktör, 3150 kg ağırlığı ile yere sağlam basmaktadır.