Plus 80

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Plus 80

Traktör piyasasında ülkemizde bulunan önemli firmalardan biri olan LS Traktör markasının ürettiği kabinsiz olan 80 hp güç üreten bir traktör modelidir. LS Plus 80, güç ve ekonomiyi bir araya getiren bir traktördür. Bu traktör sahip olduğu nitelikleri ile dikkat çekmektedir. Ayrıca çoğunlukla kontrolleri düğmeli ve hidrolik olarak rahat bir kullanım sağlamaktadır.

Teknik özelliklerini incelediğimizde ilk olarak traktörün bütün gücünü sağlayan motorunda başlayalım. Motor olarak 80 hp güç üreten Iveco motoruna sahiptir. Euro III emisyon standartlarına sahip olan bu dizel motor, ayrıca su + yağ soğutması ile birçok modelden ayrılmaktadır. Bu sayede LS Plus 80, performansında aşırı ısıdan kaynaklı bir kayıp yaşanmaz. Ayrıca turbo beslemesi ile ekstradan güç ve tork sağlayan bu motor, sahip olduğu EGR valfi ile de egzoz gazı içindeki yanmamış oksijeni ayrıştırarak ekstra fazladan yanma olanağı sağlar. LS Plus 80, sahip olduğu dört silindirli motoru ve 2200 rpm maksimum motor devri ile gücünü ortaya koymaktadır.

Traktörün transmisyon özelliğine baktığımızda 20 ileri ve 20 geri senkromeçli sürüngen vitesi standart olan bir şanzıman karşımıza çıkmaktadır. Bu şanzıman sayesinde traktör, minimum 0,16 km hız yaparken maksimum 37 km hız yapabilmektedir. Ayrıca tek hareket ile ileri geri hareketi sağlayan senkro mekik özelliği ile de manevra ve kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Dört tekerden etkili yağ banyolu disk yol frenine sahiptir.

LS Plus 80, tarım aletlerine güç veren bağımsız bir kuyruk miline sahiptir. 540, 750 ve 1000 rpm olmak üzere 3 farklı hız kademesine sahiptir. Elektro hidrolik kontrol seçeneğine sahip olan traktör, üç noktadan bağlantılı hidrolik sistemine sahiptir. 3140 kg maksimum kaldırma kapasitesine sahip olan bu hidrolik sistemi autolift özelliği ile de kolay kontrolü vaat etmektedir. 4 adet hidrolik servis yani damper çıkışı olan LS Plus 80, hidrostatik direksiyonu ile kolay manevra olanağı sağlayarak sürücüsünü yorup yıpratmaz.

Yaklaşık olarak 3000 kg ağırlığa sahip olan LS Plus 80, tenteli yapısı ile sürücüye gölge olarak güneş ışığından koruyarak ayrıca kısmide olsa yağmur gibi hava şartlarından korumayı amaçlamaktadır.