Plus 80 C

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Plus 80 C

Teknolojik gelişmelere ayak uyduran tarım aletleri içinde en önemlilerinden bir tanesi traktörlerdir. Özellikle bu konuda öncü konumda olan bir traktör markası ön plana çıkıyor. Güney Kore menşeili LS Traktörleri, kullandığı motor ile de adından söz ettiren bu traktör üreticisi üstün performansı ve konforu bir arada sunan LS Plus 80 C, kabinli olması ile konforunda ön plana çıktığı bir model olmuştur.

Teknik özelliklerini incelediğimizde üstün özellikleri ile ön plana çıkan traktör, özellikle tarla işindeki iddialı tutumu ile adından söz ettireceğe benzemektedir. Motor tercihi ile başka markalardan ayrılan LS traktörleri Euro III emisyon standartlarında İtalyan ağır araç ve motor üreticisi IVECO nun 80 hp güç üreten motorunu LS Plus 80 C 'de kullanmayı tercih etmiştir.

Bu motorun kısaca özelliklerini sıralayacak olursak; dizel, su ve yağ soğutması ile ekstra tork ve güç sağlayan turbo da bulunan traktörde dört silindir mevcuttur. 3.2 litrelik silindir hacmine sahip olan LS Plus 80C, 2300 d/d motor devri ile gücünü yürür aksamına iletmektedir. 310 nM gibi bir tork gücü bulunan traktör bunu en ağır tarla işlerinde ortaya çıkarmak için kaputunun altında saklamaktadır. Kuru tip hava filtresine ve 100 litrelik yakıt deposuna da sahiptir.

Şanzımanı ile de dikkat çeken LS Plus 80 C, 20 ileri ve 20 geri vitese sahiptir. Yavaş vites kademesinin standart olarak sunulduğu traktörde ayrıca dört tekerlekte de etkili olan elektro hidrolik kontrollü diferansiyel kilidi ve dört tekerde etkili arka tarafta yağ banyolu fren sistemi de mevcuttur. İleri ve geriye hareketi tek harekette sağlayan senkron mekik özelliği ile de göz dolduran traktör, hidrostatik direksiyonu ile de beraber kolay bir manevra olanağı sunmaktadır.

Bağımsız tip kuyruk mili ile 3 farklı hız seçeneği sunan LS Plus 80 C, 540, 750 ve 1000 d/d olan bu hızlarını farklı tarım aletlerinin özelliklerine göre ayarlanabilmesini sağlamaktadır. Hidrolik sistemi ile de dikkat çeken traktör, 6 çıkışlı hidrolik servis çıkışı ve 3450 kg kaldırma kapasitesi ile göz kamaştırmaktadır. Autolift özelliği ile de tarım aletlerinin kaldırıp indirme kontrolünü de kolaylaştıran bu traktör, 3170 kg kendi ağırlığına sahiptir.

Sahip olduğu özellikler ile her çiftçinin sahip olmak isteyeceği bir traktör modeli olan LS Plus 80 C, kabinindeki konforu ile her türlü hava şartında sürücüsüne kullanım imkânı sağlayarak işini ciddiye aldığını göstermektedir.