Plus 90 C

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Plus 90 C

Güney Koreli LS Traktör firmasının orta büyüklükteki işletmeler için dizayn ederek kullanıma sunduğu traktör modeli olan LS Plus 90 C, kabine sahip platformu ile kullanıcısını her türlü hava şartında iş yapabilmesi için olanaklarını seferber etmektedir. Teknik özellikleri olsun, performans nitelikleri olsun konfor özellikleri olsun dizayn ediliş biçimi olsun her şeyi ile üst klasmana sahip bir traktör olduğunu göstermektedir.

Traktörün teknik özelliklerini incelediğimizde karşımıza ilk olarak İtalyan Iveco firmasının Euro III emisyon özelliklerine sahip olan çevreci motoru çıkmaktadır. Bu motor 90 beygir güç ve 350 Nm tork üreten yapısıyla gücün ve performansın bir araya geldiği bir platform olmuştur. Motorun bu ekstra gücü ayrıca sahip olduğu Turbo intecool ve aşırı ısınmasını engelleyerek performans düşüklüğü yaşanmasını önleyen yağ ve su soğutmasından ileri gelmektedir. 2300 rpm maksimum motor devrine sahip olan LS Plus 90 C, 100 litrelik yalıt deposu ile motorun kesintisiz bir olarak yakıtla beslenmesini sağlamanın yanında ayrıca sahip olduğu kuru tip hava filtresi ile de motora temiz hava girişini vaat etmektedir.

LS Plus 90 C, sahip olduğu güç aktarım organını ile de fark yaratmış ve bu güç aktarım organını incelediğimizde karşımıza şu sonuçların çıktığını görmekteyiz. 20 ileri vites ve 20 geri vites olanağına sahip olan LS Plus 90 C, motordan şanzımana ulaşan gücü işin niteliğine göre paylaştırarak ekstra performans sağlamaktadır. Standart sürüngen vitesi ile minimum 0,19 km bir hıza sahip olan traktör, seri vites ile maksimum 36 km hıza ulaşmaktadır. Senkron mekik özelliğine sahip olan ileri geri kolu ve hidrolik olan direksiyon kontrolü ile ekstra kolay manevra olanağını garanti etmektedir. Dört tekerlekte de etkili olan elektronik kumandalı ve hidrolik sistemli diferansiyel kilidi ile de güç aktarımı sırasında performans kaybını en az indirmeyi amaçlamaktadır. Ayrıca dört tekerleğin dördünü de kitleyerek fazladan frenleme olanağı sunan arka diskleri yağ banyolu fren sistemi ile gücünü kontrol edilmesini sağlamaktadır.

LS Plus 90 C ' nin PTO yani kuyruk mili sistemini incelediğimizde karşımıza bağımsız tip bir kuruk mili çıkmaktadır. Bu kurul mili 540, 750 ve 1000 d/d şeklinde 3 farklı devir olanağına sahiptir. Elektro hidrolik kontrole sahip olan bu sitem ile sürücü en az çabayla en çok işi yapmayı başarmaktadır. Teknik özelliklerinin yanında konforu ile de dikkat çeken traktör, radyo-MP3 çalarlı teyp sitemi ve sıcak soğuk ayarlı klima sistemine sahip kabini ve ekstra parlak aydınlatmaları ile kullanıcısına 4 mevsim 7 gün 24 saat kullanım imkânı tanımaktadır.